Stany Zjednoczone i Kanada zamykają granicę.

Stany Zjednoczone i Kanada zamykają granicę. Pomiędzy oboma krajami zostanie utrzymany ruch towarowy. Prezydent Donald Trump poinformował, że decyzja została uzgodniona pomiędzy Waszyngtonem a Ottawą.
O decyzji o zamknięciu granicy z sąsiadem z północy prezydent Donald Trump poinformował na Twitterze. „Za obopólną zgodą czasowo zamkniemy północną granicę z Kanadą dla ruchu, który nie jest niezbędny. Handel nie będzie dotknięty” – oznajmił amerykański prezydent. Restrykcje obejmą zarówno przejścia lądowe, jak i ruch lotniczy. Z zakazu zostaną wyłączeni między innymi Kanadyjczycy, którzy przez część roku mieszkają w Stanach Zjednoczonych. Ciężarówki będą mogły przejeżdżać przez granicę w obie strony. Wstrzymanie ruchu towarowego byłoby niszczące dla gospodarki obu krajów. Trzy czwarte kanadyjskiego eksportu idzie bowiem do Stanów Zjednoczonych, a 18% amerykańskiego – do Kanady.
W Stanach Zjednoczonych stwierdzono ponad 7300 przypadków koronawirusa, w tym 116 ofiar śmiertelnych. W Kanadzie zanotowano 600 infekcji, osiem osób zmarło. Władze w Ottawie zamknęły wcześniej granice dla obywateli wszystkich krajów z wyjątkiem USA.

(IAR)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię