10 ras psów, które zostały gwiazdami literatury i filmu

Rasy psów

Pies to najwierniejszy towarzysz człowieka. Lojalny przyjaciel o wielkim sercu.

Psy to również wdzięczni bohaterowie literaccy jak również aktorzy.

Poznaj 10 ras psów, których przedstawiciele zrobili zawrotną karierę w książkach lub na ekranie. Który z nich okaże się najlepszym kompanem dla Ciebie?

Jakie są najpopularniejsze razy psów używane w filmach?

1. Akita

Wystąpił we wzruszającym filmie „Mój przyjaciel Hachiko”. To piękny pies o gęstej sierści. Nie jest przyjaźnie nastawiony do innych psów, zwłaszcza tej samej płci. Może przejawiać agresję. Akita doskonale sprawdzi się jako pies stróżujący. Należy mu zapewnić ruch i zajęcie, ponieważ gdy rozpiera go energia, może psocić. Przy odpowiednim szkoleniu szybko się uczy, ale nigdy nie będzie w stu procentach posłuszny.

2. Bernardyn

Znany z filmu „Beethoven” duży pies o łagodnym sercu. Jest stróżem całej rodziny, traktuje ją jak swoje stado. Jest bardzo spokojny i cierpliwy, dlatego znakomicie nadaje się dla rodzin z dziećmi. Nawiązuje też przyjaźnie z innymi zwierzętami. Jest to pies, który potrzebuje przestrzeni, dlatego powinien mieszkać w domu z ogrodem.

3. Dalmatyńczyk

Na pewno kojarzycie nie jednego, a całe „101 dalmatyńczyków”. Te zabawne i pocieszne szczeniaki wyrastają na dystyngowanych indywidualistów. Dalmatyńczyk to energiczny i ciekawy świata pies. Zazwyczaj jest przyjazny, potrafi jednak być bardzo uparty.

4. Dogue de Bordeaux

Jeden z głównych aktorów w filmie „Turner&Hooch”. Kojarzycie go pewnie również z rolą uroczego Śliniaka w „Rodzicie zastępczej”. Ten kochany pies bardzo przywiązuje się do swojego właściciela i najchętniej by się z nim nie rozstawał. Jest bardzo dobrym stróżem i opiekunem. Jest również tolerancyjny wobec innych zwierząt i dzieci.

5. Golden retriever

Bohater wielu filmów takich jak na przykład „Kudłaty zaprzęg” lub „Gwiezdny zaprzęg”. Labrador to wielki łasuch. Należy szczególnie pilnować jego diety. Uwielbia dzieci i akceptuje inne zwierzęta. Jest bardzo łagodny, inteligentny i szybko się uczy. Łatwo się też nudzi, w związku z czym trzeba zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu i rozrywki.

6. Husky syberyjski

Cała plejada psich gwiazd w filmie „Śnieżne psy” to właśnie Husky. Jest to charakterystyczna rasa o gęstej sierści i pięknym umaszczeniu. Pies Husky jest uparty i wymaga dużo uwagi. Jest również bardzo aktywny i niezwykle wytrzymały.

7. Jack Russell Terrier

Mały i tryskający energią piesek. Na pewno kojarzycie go z filmu „Maska”. Jest bardzo wesoły, a przy tym hałaśliwy. Ma swoje zdanie w związku z czym niełatwo go wyszkolić. Lubi aktywnie spędzać czas. Często zaczepia inne psy, nawet te większe od niego.

8. Labrador

Najbardziej znany z filmu „Marley i ja”. W tytułowego labradora wcieliły się aż 22 psy w różnym wieku. Labrador bardzo łatwo i chętnie się uczy. Przywiązuje się do właścicieli i wiernie ich strzeże. Jest łagodny i lubi dzieci.

9. Owczarek niemiecki

Najczęściej gra w filmach i serialach policyjnych, takich jak „Komisarz Rex” i „Komisarz Alex”. To bardzo inteligentny, żywy i czujny pies. Jest bardzo posłuszny i zrównoważony, co czyni go idealnym kandydatem do pracy w policji. Jest bardzo wierny i lojalny wobec swojego opiekuna – zawsze staje w jego obronie. Owczarek niemiecki jest energicznym i wytrzymałym psem, co czyni go idealnym kompanem dla osób żyjących aktywnie.

10. Owczarek szkocki

Jest to pies o zachwycającej szacie, dobrze nam znany z książki i filmu o tytule „Lassie wróć”. Jest posłuszny i łatwy do wytrenowania, znakomicie radzi sobie w różnych psich konkurencjach. Jest bardzo wrażliwy – nie cierpi agresji i przymusu. Jest dobrym kompanem dla innych zwierząt i dzieci.

Psy zarówno w życiu, jak i na ekranie zachwycają, bawią i wzruszają. Chcecie więcej propozycji książek, filmów i bajek, w których występują kudłaci bohaterowie?

Jeżeli chodzi o książki, koniecznie przeczytajcie: ” O psie, który jeździł koleją” Romana Pisarskiego, „Zew krwi” Jacka Londona, „Biały kieł” również Jacka Londona, a także całą serię książek o psach W. Bruce’a Camerona.

Filmy, które powinniście obejrzeć poza wymienionymi to: „Przygody psa Cywila”, „Czterej pancerni i pies”, „Psie serce’, „Artysta”, „Bella i Sebastian”, „Szajbus i pingwiny”, „Był sobie pies” i „Był sobie pies 2”.

Do bajek, które oglądamy z przyjemnością niezależnie od wieku, należą: „Reksio”, „Scooby Doo”, „Lis i pies”, „Oliver i spółka”, „Wszystkie psy idą do nieba”, „Balto”, „Piorun”, „Sekretne życie zwierzaków” i „Wyspa psów”.

Filmy na podstawie książek – te adaptacje warto obejrzeć

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię