Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła kolejny próg. Najnowsze dane

Liczba osób zakażonych koronawirusem na świecie przekroczyła 2 mln podał Uniwersytet Johnsa Hopkinsa.  Pierwszego miliona doliczono się 2 kwietnia. Na drugi wystarczyło poczekać niespełna 13 dni.

Najwięcej zakażeń  jest w USA – ponad 640 tys., następnie na tej liście są: Hiszpania (ponad 177 tys.), Włochy (ponad 165 tys.), Niemcy (ponad 134 tys.) i Francja (ponad 147 tys.)

Wyleczonych do tej pory na całym świecie zostało nieco ponad 509 tys. osób. Najwięcej w Chinach – ponad 78 tys. Według danych do tej pory na Covid-19 zmarło ponad 134 tys. osób, z czego najwięcej w USA – ponad 29 tys. Aktywnych przypadków jest 1,4 mln.

Wczoraj odnotowano najtragiczniejszy dzień epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. W ciągu doby zanotowano  blisko 2300 ofiar śmiertelnych.
Wczoraj padły smutne rekordy zgonów w kilku stanach – między innymi w Luizjanie, New Jersey i Waszyngtonie. Po kilkudniowym spadku w górę poszła tez liczba ofiar śmiertelnych w stanie Nowy Jork. W całych Stanach Zjednoczonych liczba zgonów wzrosła z 1500 w poniedziałek do 2300.
Eksperci przypuszczają jednak, że tak duży wzrost wynika z opóźnienia w raportowaniu podczas Świąt Wielkanocnych. Biały Dom wskazuje na stabilizację, a nawet nieznaczny spadek liczby nowych infekcji oraz hospitalizacji.

źródło: http://worldometers.info

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię