Nowy Jork wprowadza obowiązek zasłaniania nosa i ust. Od kiedy?

W środę Gubernator Nowego Yorku Andrew Cuomo ogłosił obowiązek zakrywania ust i nosa we wszystkich miejscach publicznych. Rozporządzenie wchodzi w życie od piątku.

Zgodnie z zarządzeniem gubernatora, od piątku, wszyscy, którzy będą poruszać się bez masek czy innego okrycia twarzy otrzymają mandaty. Sytuacje kontrolować będzie policja i służby porządkowe. Miasto podkreśliło, że Nowojorczycy nie powinni używać masek klasy medycznej – takich jak maski chirurgiczne i maski N95, które są przeznaczone  dla pracowników służby zdrowia i innych służb, które znajdują się na  pierwszej linii frontu. Nowojorczykom doradzono również, aby nie dzielili się  z nikim swoimi okryciami twarzy.

W Nowym Jorku kryzys powoli maleje. W zwolnionym tempie przybywa hospitalizowanych i osób zmarłych. Liczby te ulegają zmianie z godziny na godzinę – mówił gubernator Andrew Cuomo. Zapewnił jednak, że więcej ludzi wychodzi ze szpitali niż jest do nich przyjmowanych. Zdaniem gubernatora Cuomo sytuacja w całym stanie i w mieście Nowy Jork powoli normalizuje się. Mieszkańcy Nowego Jorku, mogą już wychodzić do parków i poruszać się w niedozwolonych do tej pory miejscach.

awl

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię