Szokujące prognozy! Co czeka nas w czerwcu?

Podczas, gdy kolejne stany ponownie otwierają swoje gospodarki, Administracja Donalda Trumpa przewiduje nieoficjalnie, że liczba zgonów gwałtownie wzrośnie – podaje The New York Times

Nieoficjalny, wewnętrzny raport rządowy przewiduje, że na początku  czerwca w USA będziemy notowali około 200 tys. nowych przypadków infekcji COVID- 19 każdego dnia. Natomiast dzienna liczba zgonów 1 czerwca osiągnie około 3 tys., czyli czyli prawie dwukrotnie więcej, niż wynosi obecnie – donosi New York Times. Wynika to wewnętrznego raportu uzyskanego przez gazetę.

Prognozy, oparte na rządowych modelach opracowanych w formie wykresów przez Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego, przewidują około 200 tys nowych przypadków dziennie. Będzie to ogromny skok, obecnie w USA notuje się średnio 25 tys nowych przypadków dziennie.

Potwierdza to podstawową obawę ekspertów w dziedzinie zdrowia publicznego: że ponowne otwarcie gospodarki sprawi, że kraj powróci do stanu z połowy marca, kiedy to w niektórych częściach kraju liczba zachorowań wzrastała tak szybko, że pacjenci umierali w korytarzach szpitalnych, ponieważ system opieki zdrowotnej był tak mocno przeciążony.

„Chociaż łagodzenie skutków nie zawiodło, myślę, że można powiedzieć, że nie zadziałało tak dobrze, jak się spodziewaliśmy” – powiedział w programie CBS „Face the Nation” Scott Gottlieb, były komisarz ds. żywności i leków. „Spodziewaliśmy się, że w tym momencie zaczniemy dostrzegać bardziej znaczące spadki w nowych zakażeń i zgonów. I po prostu tego nie widzimy.”

Biały Dom wydał oświadczanie, że te prognozy nie zostały zweryfikowane.

„To nie jest dokument Białego Domu, ani nie został przedstawiony grupie zadaniowej ds. koronaawirusów, ani nie przeszedł weryfikacji międzyagencyjnej”  powiedział rzecznik Białego Domu, Judd Deere. „Te dane nie odzwierciedlają modelowania przeprowadzonego przez grupę zadaniową ani danych, które grupa zadaniowa przeanalizowała.”

„Wytyczne prezydenta dotyczące ponownego otwarcia Ameryki są oparte na naukowych przesłankach, z którymi zgodzili się najlepsi eksperci w dziedzinie zdrowia i chorób zakaźnych w rządzie federalnym” – dodał.

W niedzielę, prezydent Trump powiedział, że ilość zgonów w Stanach Zjednoczonych może osiągnąć 100 tys, to dwa razy więcej niż przewidywał dwa tygodnie temu. Jednak te prognozy nie biorą pod uwagę tego, co przewiduje jego administracja.

„Stracimy  od 75 tys. do 100 tys. ludzi” – powiedział w niedzielę w Fox News. „To straszna rzecz. Nie powinniśmy stracić przez to ani jednej osoby.”

Według danych New York Timesa w niektórych stanach, które częściowo zostały ponownie otwarte, nadal obserwuje się wzrost przypadków zachorowań.

Ilość nowych infekcji i zgonów utrzymują się na płaskowyżu i tylko nieznacznie idzie w dół. Dziennie umiera od 1000 do 2000 osób, a liczba nowych infekcji oscyluje w granicach 25 tys.

Najgorsza sytuacja panuje w dużych miastach, natomiast tereny wiejskie zostały w znacznym stopniu oszczędzone.

 

 

Źródlo :The New York Times

opracowanie: AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię