Dobre wiadomość z Europy. Wirus słabnie

Nowy koronawirus- Czy jest się czego bać ?

Pandemia koronawirusa w Europie wyraźnie zwolniła – informuje Światowa Organizacja Zdrowia.

W czasie wideokonferencji prasowej przedstawiciele WHO podkreślali, że mimo optymistycznych danych i znoszenia restrykcji, nadal należy ściśle przestrzegać wytycznych, w tym mycia rąk i zachowywania dystansu między ludźmi.
Dyrektor europejskiego biura WHO Hans Kluge mówił na konferencji w Kopenhadze, że wprowadzane w Europie obostrzenia przyniosły pozytywne rezultaty, a nowych zakażeń i zgonów jest coraz mniej. “Widzimy, że w Europie pandemia zwalnia. Rosja, Wielka Brytania i Hiszpania pozostają jednak w pierwszej dziesiątce państw na świecie w których w ostatniej dobie odnotowano najwięcej nowych zachorowań” – dodał Kluge.
W całej Europie z powodu COVID-19 zmarło dotąd 160 tysięcy osób, a zachorowało 1,7 miliona. To niemal połowa przypadków na całym świecie. Według WHO, najgorsza na kontynencie sytuacja jest teraz na wschodzie Europy. Chodzi przede wszystkim o Rosję i Białoruś.
39 europejskich krajów znosi właśnie część restrykcji. Dyrektor biura WHO Hans Kluge zaapelował, aby nadal przestrzegać wszystkich zasad dystansu społecznego. “Mam trzy przesłania. Po pierwsze, nie czas na samozadowolenie. Bądźmy czujni. Po drugie, władze muszą słuchać obywateli i odpowiednio oraz na bieżąco reagować. Po trzecie, zachowujmy się odpowiedzialnie, bo historia tej pandemii zależy od każdego z nas” – dodał.
Według danych amerykańskich naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland, na całym świecie w wyniku COVID-19 zmarło dotąd 298 tysięcy osób. Liczba zakażeń to prawie 4,5 miliona, z czego wyleczyć udało się 1 milion 600 tysięcy osób.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię