Mocne słowa gubernatora Pritzkera do mieszkańców i urzędników stanowych

Podczas środowego briefingu gubernator Pritzker zwrócił się do mieszkańców oraz do urzędników stanowych, którzy żądają jak najszybszego otwarcia Illinois.

” Wiem, że to jest trudne. Wiem, że ludzie cierpią. Ten wirus odebrał życia i zniszczył środki do życia. To wywróciło nasz świat do góry nogami, ukradło nasze poczucie normalności i stabilności. Wiem, jak bardzo chcecie , by to się skończyło. Ja też tego chcę. Gdybym mógł zabrać ból i stratę, którą teraz odczuwacie zrobiłbym to. Ale ten wirus nadal tu jest. Ta pandemia jeszcze się nie skończyła. A udawanie, że jest inaczej i próba odzyskania tego co straciliśmy w niewłaściwy sposób sprawi, że to potrwa dłużej.”

Pritzker ostrzegł, że firmy mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności za łamanie rozporządzenia, a powiaty decydujące się na ponowne otwarcie mimo zakazu nie otrzymają federalnych funduszy od FEMA (Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego).

Gubernator powiedział, że nigdy nie ma łatwych decyzji i zwrócił się do urzędników stanowych słowami:

„Do tej mniejszości która albo nie wierzy w naukę, albo jest zbyt niecierpliwa by pozwolić, ekspertom nas prowadzić .Większa konsekwencją niż ta, którą ja mógłbym nałożyć jest krzywda ludzi w waszych społecznościach. Stu dziewięćdziesięciu dwóch mieszkańców Illinois straciło życie na skutek tego wirusa, w ciągu ostatnich 24 godzin. Nie wiem, jak sprawić, by było to dla was bardziej realne. Więcej ludzi zachoruje i umrze, jeśli nie będziemy trzymać się wytycznych. Bądźcie odpowiedzialnymi urzędnikami. Teraz wasze  społeczności potrzebują was bardziej niż kiedykolwiek. Nie zawiedźcie ich.”

We wtorek urzędnicy stanu Illinois zgłosili prawie 200 zgonów, co jest rekordem pod względem dziennej liczby zgonów w stanie.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię