TSA ogłasza nowy proces kontroli na lotniskach

Administracja ds. Bezpieczeństwa transportu (TSA) wydała nowe wytyczne dotyczące procesu kontroli bezpieczeństwa na lotniskach, aby zmniejszyć ryzyko infekcji w związku z trwającą epidemią nowego koronawirusa. Dodatkowe środki mają zostać wprowadzone na lotniskach w całym kraju do połowy czerwca.

Najnowsze przepisy mają na celu zmniejszenie zanieczyszczenia krzyżowego (przenoszeniu bakterii) w punktach kontroli bezpieczeństwa na lotniskach poprzez zminimalizowanie kontaktu między pasażerami a oficerami TSA „w miarę możliwości bez narażania bezpieczeństwa”, potwierdził TSA w oświadczeniu z czwartku.

Na lotniskach pojawią się znaki mówiące o stosowaniu środków dystansowania i wizualne oznaczniki podłogowe wskazujące odpowiedni odstęp między osobami. Pracownicy TSA nie będą brać kart pokładowych od pasażerów. Podróżujący sami będą umieszczać karty pokładowe (papierowe lub elektroniczne) na czytniku kart pokładowych i trzymać je w kierunku pracownika TSA, tak aby karta mogła zostać poddana kontroli wzrokowej pracownika. „Ta zmiana zmniejsza potrzebę dotknięcia przez funkcjonariusza TSA karty pokładowej pasażera, a tym samym zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego”, czytamy w oświadczeniu TSA.
Wszyscy funkcjonariusze TSA będą nosić nakrycia twarzy w punktach kontroli bezpieczeństwa. TSA zachęca pasażerów do robienia tego samego na terenie lotnisk. Podróżni powinni również umieszczać karty pokładowe, dokumenty i przedmioty takie jak portfele, klucze i telefony, w torbach podręcznych zamiast wykładać je do pojemników W ten sposób jeszcze bardziej zmniejsza się liczba punktów kontaktowych podczas kontroli.
Artykuły spożywcze znajdujące się w torbach podręcznych będzie trzeba umieszczać w osobnej przezroczystej plastikowej torbie. „Produkty żywnościowe często wywołują alarm podczas procesu kontroli; oddzielenie żywności od torby podręcznej zmniejsza prawdopodobieństwo, że oficer TSA będzie musiał otworzyć torbę podręczną i wyjąć produkty żywnościowe w celu dokładniejszej kontroli. Ten nowy wymóg pozwoli na dystans społeczny, zmniejszy potrzebę kontaktu oficera TSA z żywnością i zmniejszy ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego”, dodaje przedstawiciel TSA.

Podróżni będą mogli przewieźć tylko jedną butelką płynu do dezynfekcji rąk wielkości 12 uncji w torbie podręcznej. Środek dezynfekujący będzie musiał zostać wyjęty z torby przed poddaniem go prześwietleniu rentgenowskiemu.
W związku z najnowszymi środkami bezpieczeństwa i zmniejszoną liczbą pracowników na wszystkich lotniskach od wybuchu epidemii pasażerowie powinni przybyć na lotnisko z dużym wyprzedzeniem, aby zapewnić wystarczającą ilość czasu na kontrolę, która na pewno będzie trwała dłużej niż przed COVID-19. Przed przybyciem na lotnisko podróżni powinni także sprawdzić w linii lotniczej wszelkie potencjalne wytyczne dotyczące COVID-19, które mogły zostać wydane przez przewoźnika.
W zeszłym tygodniu przewodniczący Izby Transportu wezwał wszystkie amerykańskie linie lotnicze do pozostawienia pustych środkowych miejsc w samolotach dla zachowania lepszego dystansu społecznego na wszystkich lotach.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię