Policjant z Minnesoty, który spowodował śmierć George’a Floyda został aresztowany

Policjant z Minnesoty, który spowodował śmierć George’a Floyda został aresztowany. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa 3 stopnia, za co grozi kara do 25 lat więzienia.

Śmierć 46-letniego Afroamerykanina spowodowała falę gwałtownych zamieszek w Minneapolis. George Floyd został zatrzymany pod zarzutem użycia w sklepie sfałszowanego banknotu dwudziestodolarowego. Mężczyzna został przewrócony na ziemię przez czterech policjantów i skuty w kajdanki. Jeden z funkcjonariuszy, Derek Chauvin, przez 7 minut klęczał na szyi Floyda całym ciężarem ciała. Nie reagował na wezwania osób postronnych ani na słowa mężczyzny, który mówił, że nie może oddychać. Po kilku minutach Floyd przestał się ruszać i zmarł.

Śmierć Afroamerykanina spowodowała gwałtowne zamieszki. Tłum niszczył samochody, rabował sklepy i podpalał budynki.Dziś prokurator z Minneapolis Mike Freeman poinformował o aresztowaniu policjanta.

„Dajemy naszym policjantom prawu użycia siły by mogli nas chronić. Jednak popełniają oni przestępstwo gdy jej nadużywają” – powiedział Freeman.

Według prawa stanu Minnesota, zabójstwo trzeciego stopnia ma miejsce wówczas, gdy oskarżony niekoniecznie chce spowodować śmierć, ale jest ona skutkiem jego rażącego lekceważenia ludzkiego życia lub próby wyrządzenia krzywdy fizycznej. Zarzut ten wiąże się z karą do 25 lat więzienia. Prokuratura nie wyklucza postawienia dalszych zarzutów.

IAR

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Policjant z Minnesoty, który spowodował śmierć George’a Floyda został aresztowany

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię