Twój rządowy czek pomocy finansowej może przyjść w formie karty Visa

Według IRS prawie 4 miliony osób otrzyma Economic Impact Payment w formie przedpłaconej debetowej karty płatniczej VISA.

Karta przyjdzie w nieoznaczonej białej kopercie z napisem „Money Network Cardholder Services”. Na załączonej karcie znajduje się napis Visa debit card, a na odwrocie karty logo MetaBank.

IRS wyśle przedpłacone karty debetowy do niektórych osób, które zakwalifikowały się do otrzymania pomocy finansowej z ramienia CARES Act, a IRS nie miała w swoich aktach informacji o ich koncie bankowym.
Aby uniknąć opłat związanych z użyciem karty debetowej, IRS radzi, aby korzystać z wysłanej przez nich karty w następujący sposób:

Robić zakupy online i w dowolnym punkcie sprzedaży detalicznej, w którym akceptowane są karty Visa.
Pobierać gotówkę z bankomatów w sieci VISA.
Przelać środki z karty na osobiste konto bankowe.
IRS dodaje, że wysłana przez nich karta nie wygasa oraz VISA nie pobiera żadnych miesięcznych opłat manipulacyjnych.
Jeśli otrzymasz VISA Debit Card musisz ją ją aktywować – telefonicznie lub online – przed użyciem. Według Consumer Financial Protection Bureau, aby kartę aktywować trzeba podać swoje imię i nazwisko, adres i numer ubezpieczenia społecznego, aby potwierdzić swoją tożsamość.
Konieczne będzie również utworzenie czterocyfrowego kodu PIN jeśli chce się otrzymać gotówkę w bankomacie.
Po więcej informacji można zadzwonić do działu obsługi klienta pod numer 800-240-8100. Pod tym numerem można również zgłosić zgubioną lub skradzioną kartę.
Jeśli kartę otrzymałeś, ale ją wyrzuciłeś możesz otrzymać nową. Koszt wystawienia nowej karty wynosi $7.50.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię