Meksyk wznawia turystykę. Kiedy i gdzie możemy się wybrać?

Cancun, Mexico

Meksyk wznawia turystykę do Cancun i  innych miejscowości usytuowanych przy najpopularniejszy plażach.

Gubernator Quintana Roo, stanu, w którym znajdują się takie popularne miejsca jak: Cancun, Tulum, Playa del Carmen, Riviera Maya i Ruiny Majów, ogłosił w poniedziałek, że hotele i ośrodki wypoczynkowe są gotowe, aby w ograniczonych ilościach zacząć przyjmować gości.

Stany Zjednoczone i Meksyk 21 marca znacznie ograniczyły podróże, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. Ograniczenia turystyczne obowiązują do 22 czerwca. W praktyce oznacza to, że podróżni będą mogli podróżować do Meksyku w celach rekreacyjnych już w lipcu. Pasażerowie musza być jednak przygotowaniu na badania zdrowotne oraz kontrole temperatury po przylocie.

Linie lotnicze powoli uruchamiają trasy międzynarodowe, a hotele w Quintana Roo zaczynają ponownie otwierać się z zastosowaniem środków bezpieczeństwa i wysokiej higieny pracy.

„Wiele sieci i konkurentów naprawdę kładzie nacisk na głębokie sprzątanie ale mu oferujemy coś więcej. Wprowadzamy takie rzeczy jak jednorazowe menu, mobilne lub zdalne meldowanie, znacznie ograniczamy pojemność, sterylizujemy bagaże i zmieniamy ekspozycję żywności tak, aby nie była ona samoobsługowa” powiedział Bill Linehan, prezes Karisma Hotels & Resorts, sieci luksusowych karaibskich i meksykańskich hoteli w wywiadzie z  FOX Business.

Inne sieci, jak Sunset World Group’s Sunset Royal Hotel w Cancun, również planują ponowne otwarcie 13 czerwca. Wszyscy pracownicy będą poddawani kontroli temperatury oraz przejdą specjalne szkolenie dotyczące bezpieczeństwa, właściwego stosowania środków ochrony osobistej oraz instalowanie dozowników do dezynfekcji.

Meksykański Departament Pracy poinformował, że od połowy marca z powodu pandemii w kraju pracę  straciło co najmniej 346 tys osób. Jak podaje Associated Press, największe straty w zatrudnieniu, zanotowano w stanie Quintana Room, aż 64 tys. Turystyka ma 80-90% udział w gospodarce tego stanu. Głównymi ośrodkami turystycznymi są : Cancún i Cozumel. Oprócz ośrodków wypoczynkowych chętnie odwiedzane przez turystów są antyczne miasta Majów (np. Chichén Itzá czy Tulum). Atrakcyjne warunki do nurkowania stwarzają: Isla Mujeres i Laguna Chankanaab.

Meksyk do tej pory  odnotował 117.103 przypadki COVID-19, jak podaje Uniwersytet Johnsa Hopkinsa.

AL

żródło: Fox News

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię