Donald Trump po raz pierwszy pokazał się w masce

0
690
print screen/Twitter/The Hill

Donald Trump po raz pierwszy od początku pandemii koronawirusa publicznie pokazał się w maseczce. 

Prezydent założył ją podczas wizyty w Walter Reed National Military Medical Center w Maryland, gdzie na terenie całego obiekty wymagane jest zakrywanie nosa i ust.

Przed wejściem na pokład Marine One powiedział: “Myślę, że kiedy jest się w szpitalu, gdzie rozmawia się z wieloma żołnierzami i osobami, które niejednokrotnie odeszły od stołów operacyjnych, to wspaniała rzecz nosić maskę. Nigdy nie byłem przeciwko maskom, ale wierzę, że mają swój czas i miejsce.”

 

Trump do tej pory nigdy nie pokazywał się publicznie w masce, nawet podczas majowej wizyty w fabryce samochodów Forda, gdzie taki nakaz obowiązuje. W tamtym czasie założył ją tylko na czas, kiedy nie były obecne kamery.“Nie chciałem dawać prasie tej przyjemności” – powiedział.

Mimo, że na początku pandemii zarekomendował Amerykanom noszenie masek jako środka ochrony przed koronawirusem, w USA nigdy nie został wprowadzony ogólnokrajowy nakaz ich noszenia. 

Tydzień temu w rozmowie z Fox News stwierdził, że nie sądzi, aby takie rozporządzenie było potrzebne:“Nie wiem, czy obowiązkowe noszenie masek jest potrzebne w całym kraju, jest wiele miejsc, gdzie ludzie przebywają daleko od siebie ….ale ja jestem za maskami”

Jednak podczas wywiadu wyraził swoje poparcie dla noszenia masek utrzymując, że jeśli będzie taka potrzeba, również ją założy.

“Założyłbym …Mam. To znaczy, ludzie widzieli mnie noszącego maskę. Jeśli jestem w grupie ludzi, gdzie nie możemy zachować 10- stopowego dystansu … jednak zazwyczaj nie jestem w takiej sytuacji. Ponieważ jestem prezydentem, wszyscy są sprawdzani zanim się ze mną spotkają.”

Amerykańskie służby medyczne rekomendują noszenie masek, bowiem wiele osób zakażonych koronawirusem nie ma objawów choroby Covid-19, zatem do zakażeń może dochodzić całkowicie nieświadomie.

 

AL

Donald Trump: “Jestem za maseczkami”

Kalifornia uwolni kolejnych więźniów

Kalifornia uwolni kolejnych więźniów

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię