Czy w Illinois zostaną przywrócone restrykcje?

0
804

W środę Illinois zanotowało niemal 1600 nowych przypadków koronawirusa. Gubernator ocenił, że liczby są “bardzo niepokojące” i zaapelował do mieszkańców o noszenie maseczek oraz przestrzeganie  dystansu społecznego.

Jak wynika z danych Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois, w środę potwierdzono 1,598 nowych przypadków COVID-19 – to najwięcej nowych przypadków od 2 czerwca, kiedy zanotowano 1614 infekcji.

“W ciągu ostatnich czterech i pół miesiąca widzieliśmy duży postęp, ale teraz nasze liczby stopniowo rosną, co jest bardzo niepokojące” –  powiedział Pritzker. Gubernator zaapelował do mieszkańców o zachowywanie dystansu społecznego i noszenie maseczek, powołując się na badania, które mówią, że noszenie maski może zmniejszyć ryzyko transmisji wirusa o 80 procent.

Gubernator dodał, że “odmawiając noszenia maski” narażamy swoich bliskich na niebezpieczeństwo.“Twoim wrogiem nie jest maska … narażasz wszystkich wokół siebie, więc Ty jesteś wrogiem. Jeśli nie nosicie masek, to robicie bardzo źle. Musicie nosić maski.” 

Pritzker oznajmił, że jeśli wzrost będzie postępował jest gotowy przywrócić pewne restrykcje. Jeśli w którymś z regionów nastąpi stały wzrost liczby hospitalizacji lub odsetek pozytywnych testów będzie utrzymywał się przez 3 dniu na poziomie 8 procent, stan wprowadzi dodatkowe środki zachowawcze. Może to skutkować wyłączaniem z obsługi zamkniętych pomieszczeń w barach oraz nałożeniem innych dodatkowych ograniczeń na biznesy.“W mgnieniu oka można przejść od 3% do 23% pozytywnych wyników testów tak jak miało miejsce w Arizonie” – powiedział Pritzker. “Byliśmy tam. Nie pozwólmy, by to się powtórzyło.(…) COVID-19 nie odszedł i pozostaje poważnym zagrożeniem”– mówił Pritzker.

Według pierwotnego planu stan został podzielony na cztery regiony, jednak po aktualizacji, Illinois jest podzielone na 11 mniejszych regionów. Jak wskazał gubernator z powodu wysokiego wskaźnika pozytywnych testów,  przynajmniej jeden region w stanie (Metro-Wschód w południowo-zachodnim Illinois)  jest “niebezpiecznie blisko” wprowadzenia dodatkowych środków zapobiegawczych.

 

AL

5 miliardów dolarów wsparcia dla domów opieki

Maseczki – nosić czy nie? | Sonda chicagowskiej Polonii

Stany Zjednoczone zamówiły 100 milionów dawek szczepionki na koronawirusa.

Lori Lightfoot przywraca ograniczenia w Chicago

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię