„Prohibited Items Week” czyli nowa akcja Amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Transportu

TSA, czyli Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Transportu zainaugurowała w tym tygodniu akcje „Prohibited Items Week” maja na celu uświadomienie wszystkim podróżnym co mogą przewozić a czego nie w swoich bagażach. Przedsięwzięcie promuje zdjęcie kastetu wzorowanego na słynnym logo Batmana.

Jak informuje ABC, tym roku agenci TSA przechwycili rekordową liczbę broni przewożonej w bagażach podręcznych amerykańskich podróżnych.

Największą ilość broni skonfiskowano na lotnisku Hartsfield w Atlancie, 323; następnie na lotniskach Dallas Fort Worth International, 217; Denver International, 140; George Bush Intercontinental Houston, 138; Phoenix Sky Harbor International Airport, 132; Dallas Love Field, 103; Fort Lauderdale Hollywood International Airport, 100; Nashville International, 97; Orlando International, 96 oraz Tampa International, 87.

W sumie na 278 amerykańskich lotniskach w bagażach podręcznych znaleziono ponad 4 tysiące 432 sztuki broni palnej rożnego kalibru. Prawie 90 procent z nich była naładowana i gotowa do wystrzału.

Co najciekawsze, jak informuje TSA, większość broni została zatrzymana na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w czasach pandemii, podczas której liczba lotów jak i podróżujących nimi pasażerów jest o wiele mniejsza w porównaniu z rokiem ubiegłym.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię