Donald Trump zakończył kurację na Covid-19 poinformował lekarz Białego Domu Sean Conley

0
152

Lekarz Białego Domu Sean Conley poinformował, że prezydent Donald Trump zakończył kurację na Covid-19 i jutro będzie mógł wznowić aktywność publiczną. W wywiadzie dla telewizji Fox News prezydent zapowiedział na najbliższy weekend wiec wyborczy na Florydzie.

Prezydent Donald Trump udzielił w czwartek telefonicznego wywiadu telewizji Fox News, w którym zapewniał, że czuje się idealnie. Wyraził też przekonanie, że nie jest już nosicielem koronawirusa.

Tymczasem prezydencki lekarz Sean Conley wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że u Donalda Trumpa nie stwierdzono postępów choroby i że podawane mu leki nie wywołały żadnych skutków ubocznych. „Sobota będzie 10 dniem od diagnozy z ubiegłego czwartku i w oparciu o wyniki zaawansowanych badań, oczekuję wówczas bezpiecznego powrotu prezydenta do publicznych wystąpień” – napisał Conley.

Niedługo potem Donald Trump ponownie zatelefonował do telewizji Fox News i zapowiedział wznowienie kampanii. „Myślę, że spróbuję wystąpić na wiecu na Florydzie w sobotę wieczorem jeśli uda się to zorganizować” – mówił Donald Trump lekko zachrypniętym głosem. Dwukrotnie przerwał swoją wypowiedź, by odchrząknąć. Prezydent Trump zapowiedział, że jutro podda się testowi na obecność koronawirusa.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię