Nowa akcja amerykańskiej policji imigracyjnej ICE

0
328

Przedstawiciele Immigration and Customs Enforcement, ICE, w ramach walki z przestępcami przebywającymi na terenie USA nielegalnie postanowili wykupić przydrożne billboardy, na których umieszczają zdjęcia ściganych z opisem dokonanego przez nich przestępstwa.

Jak na razie sześć takich billboardów widnieje przy głównych drogach na terenie Filadelfii w stanie Pensylwania.

Agencja stwierdziła, że ​​billboardy są częścią wysiłków „edukowania opinii publicznej o niebezpieczeństwach związanych z polityką odmowy współpracy”. Polityka odmowy współpracy w tym wypadku dotyczy departamentów policji, które wypuszczają skazanych przestępców na wolność zamiast przekazać ich przedstawicielom ICE.

Billboardy przedstawiają imigranta, który został aresztowany lub skazany za przestępstwo, ale został „uwolniony przez: Departament Policji w Filadelfii”, z dopiskiem „WANTED BY ICE”.

Posunięcie ICE jest głównie skierowane na „miasta-sanktuaria”, które ograniczają współpracę między ICE a lokalnymi organami ścigania.

Tony Pham, starszy urzędnik pełniący obowiązki dyrektora ICE powiedział: „Zbyt często polityka miast-sanktuariów ograniczająca współpracę z ICE powoduje poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa publicznego. ICE będzie nadal egzekwować prawa imigracyjne ustanowione przez Kongres w celu usunięcia przestępczych nielegalnie przebywających w USA i uczynienia naszych społeczności bezpieczniejszymi”.

ICE apeluje do opinii publicznej o poinformowanie ich, jeśli mają informacje o tym, gdzie znajdują się poszukiwane przez nich osoby. Jeśli osoby te trafią w ręce ICE zostaną aresztowani i deportowanie do swoich krajów.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię