Jarosław Kaczyński skomentował decyzję TK i wezwał do obrony kościołów (WIDEO)

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji jest całkowicie zgodny z konstytucją i w świetle konstytucji innego wyroku być nie mogło – mówi Jarosław Kaczyński na nagraniu opublikowanym przez Prawo i Sprawiedliwość. Wicepremier  skomentował też protesty, które mają miejsce w wielu miastach w Polsce i wezwał do obrony kościołów.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wezwał w oświadczeniu do obrony kościołów, mówił też, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej jest całkowicie zgodne z Konstytucją.

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie zgodności z Konstytucją artykułu ustawy z 1993 roku, która zakazuje aborcji, ale dozwala dokonania jej w pewnych okolicznościach, w tym przy ciężkim uszkodzeniu dziecka w okresie prenatalnym albo też w wypadku ciężkiej choroby prowadzącej do śmierci. Ten wyrok jest całkowicie zgodny z Konstytucją. Co więcej, w świetle Konstytucji, innego wyroku w tej sprawie być nie mogło. Przypomnę, że ta Konstytucja została uchwalona przez parlament lat 1993-97, uchwalona w 1997 roku. Był to parlament, w którym przewagę, bardzo dużą przewagę, miała lewica.

Oświadczył też, że ostatniego orzeczenia TK nie można zmienić w czasie obowiązywania obecnej konstytucji, a tym bardziej uchwalić ustawy dopuszczającej „aborcję na życzenie”, czego- jak mówił- żąda skrajna lewica.

Oświadczenie Prezesa PiS, Wicepremiera J. Kaczyńskiego

Oświadczenie Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Opublikowany przez Prawo i Sprawiedliwość Wtorek, 27 października 2020

Prezes PiS i wicepremier zaapelował też o obronę kościołów. „Musimy bronić polskich kościołów za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła”– mówił Jarosław Kaczyński na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

AL, IAR

Sondaże wskazują przewagę Bidena w stanie gdzie od 44 lat wygrywają Republikanie

Floryda na “czarnej liście” podróżujących do Chicago. Michigan na liście alarmowej

https://amerykapopolsku.com/2020/10/27/uwaga-pelnia-ksiezyca-w-halloween-bac-sie/

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię