7 wskazówek, jak bezpiecznie głosować osobiście w dniu wyborów

Pomimo rekordowej frekwencji we wczesnym głosowaniu miliony Amerykanów przygotowuje się do oddania głosu we wtorkowych wyborach. Ze względu na panującą pandemię wiele osób zastanawia się jak utrzymać odpowiedni dystans społeczny w lokalach wyborczych i zmniejszyć ryzyko zachorowania.

Według Brennan Center and Infectious Diseases Society of America najbezpieczniejszymi lokalizacjami do głosowania będą duże obiekty z dobrą wentylacją, takie jak szkolne sale gimnastyczne, społeczne centra rekreacyjne, centra kongresowe i duże parkingi.

Oto co sugerują lekarze:

 

1. Spędź większość czasu na zewnątrz

Stanie na zewnątrz jest zdecydowanie bezpieczniejsze niż w pomieszczeniu, ponieważ każdy przepływ powietrza pomaga rozproszyć wirusa. Spróbuj więc znaleźć miejsce do głosowania, które ogranicza czas oczekiwania w pomieszczeniach do minimum.

 

2. Głosuj o mniej ruchliwej porze dnia

Tradycyjnie ludzie najczęściej próbują głosować przed pracą lub po pracy lub w porze lunchu. Jeśli możesz celować w południe lub wczesne popołudnie, możesz napotkać mniej kolejek.

 

3. Pamiętaj o masce

Badania wykazały, że bawełniane maski z dwiema lub trzema warstwami tkaniny są bardziej ochronne niż jednowarstwowe maski lub bandany, pamiętaj o tym przy wyborze maski na dzień głosowania.

 

4. Zakryj nos

Zakryte usta nie wystarczą. Musisz również zakryć nos. W sytuacji kiedy nos jest odkryty wirus może się przez niego dostać do naszego organizmu.

 

5. Przestrzegaj zasad dystansu społecznego

Stanie w odległości co najmniej 6 stóp od siebie szybko to norma. Jest to szczególnie ważne, jeśli ludzie wokół ciebie nie noszą masek.

 

6. Weź ze sobą środek dezynfekujący

Powinieneś zabrać ze sobą chusteczki dezynfekujące i środek do dezynfekcji rąk zawierający więcej niż 60% etanolu lub 70% alkoholu izopropylowego, zgodnie z CDC. To poziom potrzebny do zabicia większości koronawirusów.

 

7. Przynieś własny długopis lub gumkę

CDC sugeruje również przyniesienie własnego niebieskiego lub czarnego długopisu na wypadek, gdybyś musiał coś podpisać. Aby Twój głos został policzony, musisz użyć niebieskiego lub czarnego atramentu.

ZS

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię