Donald Trump: „Sfałszowane wybory!”

Prezydent Donald Trump po raz kolejny oświadczył, że wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Według wyników podawanych przez media, wybory wygrał jego konkurent – kandydat Demokratów Joe Biden.

„Demokraci od lat głoszą, jak niebezpieczne i zmanipulowane były nasze wybory. Teraz mówią, o tym jak wspaniałą pracę wykonała administracja Trumpa, sprawiając, że wybory w 2020 roku były najbezpieczniejsze w historii. W zasadzie to prawda, z wyjątkiem tego, co zrobili Demokraci. Sfałszowane wybory!” – napisał na Twitterze Donald Trump.

 

Wcześniej  media podały, że Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w Arizonie. Decyzję o wskazaniu jako zwycięzcy kandydata Demokratów podjęto po przeliczeniu w tym stanie 98 procent oddanych głosów.

Po wygranej w Arizonie Joe Biden ma 290 głosów elektorskich, czyli o 20 więcej niż 270 wymagane do zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Kandydat demokratów ma też dużą szansę na kolejnych 16 głosów elektorskich z Georgii, gdzie jego przewaga nad Donaldem Trumpem wzrosła do 14 tysięcy głosów. W tym stanie rozpocznie się dziś audyt wyników, polegający na przeliczeniu wszystkich 5 milionów głosów.

Niektóre amerykańskie media m.in CNN podają, że Demokrata uzyskał już 306 głosów elektorskich, a Donald Trump 232.

Prezydent  odmawia jednak uznania zwycięstwa swego rywala twierdząc, że doszło do oszustwa. Tymczasem grupa urzędników odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo i proces wyborczy wydała oświadczenie, że wybory prezydenckie w USA były najbezpieczniejsze w historii. Z kolei grupa wpływowych senatorów z Partii Republikańskiej wezwała do rozpoczęcia przekazywania Joe Bidenowi tajnych raportów wywiadowczych niezbędnych do potencjalnego przejęcia władzy.

IAR, AL, Twitter

Co wygrana Bidena oznacza dla Polski? Prezydent Duda skomentował wybory w USA

 

Departament Zdrowia prosi mieszkańców Illinois o pozostanie w domach

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię