Trzech byłych prezydentów przyjmie szczepionkę na wizji

0
392

Byli prezydenci Stanów Zjednoczonych Barack Obama, George W. Bush i Bill Clinton zadeklarowali, że przyjmą szczepionkę przeciw koronawirusowi na oczach kamer – poinformowało CNN w sobotę.

Ma to zwiększyć zaufanie opinii publicznej do szczepień. Obama podkreśli, że absolutnie zaufa szczepionce, jeśli zostanie ona zatwierdzona, a dr Anthony Fauci, najlepszy ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych w kraju, uzna ją za bezpieczną.

“Ludziom takim jak Anthony Fauci, którego znam i, z którym pracowałem, ufam całkowicie” – powiedział Obama. “Więc jeśli Anthony Fauci powie mi, że ta szczepionka jest bezpieczna i powinienem się zaszczepić, oczywiście wezmę ją”.

Były prezydent dodał, że być może zrobi to przed kamerami, aby pokazać ludziom, że ufa nauce. “Albo przyjmę szczepionkę przed kamerami, albo sam się nagram. Ważne, żeby pokazać ludziom, że ufam nauce”– powiedział Obama.

Bush i Clinton również zadeklarowali chęć przyjęcia szczepionki na oczach widzów. Współpracownicy George’a W. Busha zwrócili się do przedstawicieli zespołu ekspertów ds.pandemii działających przy Białym Domu. Zapytali, w jaki sposób były prezydent mógłby przyczynić się do popularyzacji szczepień przeciwko koronawirusa. Wtedy pojawił się pomysł przyjęcia szczepionki przy udziale kamer. “Oczywiście, najpierw szczepionka musi zostać uznana ze bezpieczną i zostać podana priorytetowym grupom”–  powiedział Freddy Ford, główny doradca byłego prezydenta.

Z kolei sekretarz prasowy Billa Clintona ,Angel Urena przekazała w CNN, że “prezydent Clinton na pewno weźmie szczepionkę, gdy tylko będzie do dyspozycji, zgodnie z priorytetami ustalonymi przez urzędników zdrowia publicznego. I zrobi to w miejscu publicznym, jeśli pomoże to nakłonić wszystkich Amerykanów do zrobienia tego samego”

Czytaj również: Administracja Trumpa pozywa Facebooka

Pierwsze szczepienia w USA z użyciem szczepionek koncernów Pfizer i BioNTech oraz Moderny spodziewane są jeszcze w grudniu. Jak przekazało Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC)mają dotyczyć w pierwszej kolejności priorytetowych grup takich jak medycy i seniorzy.

W ciągu ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych z powodu Covid-19 zmarło 2760 osób. To największa jak dotąd liczba. Władze ostrzegają przed ciężką zimą i apelują do Amerykanów by zrezygnowali z wyjazdów świątecznych. Zdaniem wirusologów kolejne dni mogą przynieść jeszcze gorsze wiadomości. Liczba hospitalizacji z powodu koronawirusa przekroczyła już bowiem 100 tysięcy.

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/12/03/nielegalne-wesele-na-przedmiesciach-chicago/

Prezydent Trump nie odpuszcza. Oświadczenie

 

Administracja Trumpa pozywa Facebooka

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię