Kolejny stan przywraca surowe restrykcje

Kalifornia zaostrza restrykcje spowodowane pandemią koronawirusa. Od dziś na dużym obszarze stanu zostaną zamknięte kina, muzea, bary i salony fryzjerskie. Obostrzenia mają pomóc w zahamowaniu gwałtownego wzrostu liczby chorych.

Tylko wczoraj w Kalifornii stwierdzono 30 tysięcy nowych infekcji, a liczba hospitalizowanych osób przekroczyła 10 tysięcy. Aż w pięciu regionach liczba wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii spadła poniżej 15%. Spowodowało to automatyczne wprowadzenie restrykcji polegających na zamknięciu różnego rodzaju punktów gastronomicznych i usługowych oraz obiektów użyteczności publicznej.

Dodatkowe restrykcje dotyczą największych aglomeracji Kalifornii – Los Angeles, San Francisco i San Diego. Łącznie dotkną one 27 milionów mieszkańców stanu i potrwają do świąt Bożego Narodzenia.

Liczba przypadków koronawirusa rośnie prawie w całych Stanach Zjednoczonych. Tylko w ubiegłym tygodniu 1,3 miliona testów dało wynik pozytywny. W szpitalach z powodu Covid-19 przebywa już ponad 100 tysięcy osób.

W grudniu w Stanach Zjednoczonych planowane jest rozpoczęcie szczepień na koronawirusa. W pierwszej kolejności mają je otrzymać pracownicy i podopieczni domów spokojnej starości oraz narażeni na Covid-19 pracownicy służby zdrowia. Dla wszystkich chętnych szczepionka ma być dostępna w maju-czerwcu.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię