Mitch McConnell pogratulował Joe Bidenowi

fot.print screen/You Tube

Przywódca republikanów w  Senacie Mitch McConnell oficjalnie pogratulował Joe Bidenowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Podczas przemówienia w Senacie McConnell wyraził tez zadowolenie, że Kamala Harris jako pierwsza kobieta w historii USA obejmie stanowisko wiceprezydenta.

Mitch McConnell powiedział, że po głosowaniu Kolegium Elektorów, w którym Joe Biden i Kamala Harris otrzymali większość, Stany Zjednoczone mają oficjalnie prezydenta-elekta i wiceprezydent-elekt. „Kolegium Elektorów wypowiedziało się. Tak więc dzisiaj chcę pogratulować prezydentowi-elektowi Joe Bidenowi” – mówił McConell.

Przywódca republikanów w Senacie złożył tez gratulacje Kamali Harris. „Mimo naszych różnic cała Ameryka powinna być dumna, że po raz pierwszy mamy kobietę wiceprezydent-elekt” – kontynuował. Mitch McConnell wyraził nadzieję, że ostatnie 36 dni prezydentury Donalda Trumpa upłyną w duchu ponadpartyjnej współpracy.

McConnell podkreślił liczne osiągnięcia Trumpa podczas czterech lat jego kadencji. Dodał, że Trump i wiceprezydent Mike Pence „zasługują na podziękowania„.

Po głosowaniu Kolegium Elektorów Joe Bidena za prezydenta-elekta uznało wielu innych wpływowych senatorów republikańskich, w tym John Thune, Roy Blunt, Rob Portman, Lindsey Graham i Lamar Alexander. Wielu republikanów w Izbie Reprezentantów i część senatorów tej partii albo nie uważa jeszcze Joe Bidena za prezydenta elekta albo nie wypowiada się w tej sprawie.

Prezydent Donald Trump podtrzymuje tezę, że doszło do oszustwa wyborczego i że to on jest prawowitym zwycięzcą.

 

Proces przygotowywania administracji Joe Bidena do przejęcia władzy w USA jednak trwa. Pojutrze ma dojść do bezpośredniego spotkania sekretarza stanu Mike’a Pompeo z kandydatem Bidena na to stanowisko Anthony’m Blinkenem.

AL/IAR

75 % Republikanów wierzy, że Donald Trump wystartuje w wyborach 2024 roku

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię