Kradniesz, bo nie masz na chleb? Unikniesz więzienia

Rada Miasta Seattle rozważa zmianę kodeksu karnego w taki sposób, aby przestępcy, którzy popełnili wykroczenie, kradzież lub nawet dopuścili się napaści mogli być zwolnieni z odpowiedzialności karnej. Muszą jednak udowodnić, że popełnione przez nich przestępstwo to wynik ubóstwa czy choroby psychicznej.

Zmiana kodeksu karnego jest pomysłem radnej Lisy Herbold i Anity Khandelwal, dyrektor Departamentu Obrony Publicznej powiatu King County. Herbold po raz pierwszy wpadł na pomysł w październiku. Został on nazwany „obroną przed ubóstwem”. 

Jeśli zmiana zostanie przyjęta, rozporządzenie usprawiedliwi i zasadniczo zalegalizuje prawie wszystkie przestępstwa lub wykroczenia popełnione w Seattle przez osoby, które będą mogły wykazać: objawy uzależnienia, objawy zaburzenia psychicznego lub ubóstwo. Przykładowo, jeśli ktoś dopuści się kradzieży i stwierdzi, że ukradł i sprzedał tę rzecz, aby mieć pieniądze na jedzenie –  nie powinen zostać skazany. „Propozycja obejmuje wszystkie przestępstwa związane z wykroczeniem, z wyjątkiem przypadków jazdy pod wpływem alkoholu i przemocy domowej”–  donosi KIRO TV.

Khandelwal stwierdziła, że „w sytuacji, gdy wziąłeś tę kanapkę, ponieważ byłeś głodny i starałeś się zaspokoić swoją podstawową potrzebę, my jako społeczność  nie powinniśmy tego karać. Takie zachowanie jest usprawiedliwione”. Dodała również, że że obecny system „nie zaspokaja niczyich potrzeb..”

Anita Khandelwal Khandelwal zaproponował również utworzenie publicznego funduszu na rzecz odszkodowań dla ofiar kradzieży.

Z kolei Scott Lindsay, były doradca burmistrza ds. bezpieczeństwa publicznego uważa, że : „to zielone światło dla przestępczości. Jeśli ktoś będzie miał na koncie 100 różnych wykroczeń, nie będzie za nie odpowiedzialny. Nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.”

Wątpliwości budzi też fakt czy prawo będzie miało zastosowanie tylko w stosunku do mieszkańców Seattle. „A jeśli nie, to czy oznacza to, że ktoś może pochodzić spoza regionu, jest biedny i ma niskie dochody? Czy taka osoba nie mogłaby być rownież skarżona?”- spekulował Gospodarz Radia KTTH Jason Rantz

AL

żródło:dailywire.com

75 % Republikanów wierzy, że Donald Trump wystartuje w wyborach 2024 roku

Prezydent Andrzej Duda gratuluje zwycięstwa Joe Bidenowi

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię