Antyszczepionkowcy z zakazem leczenia szpitalnego? Kontrowersyjny pomysł

Paramedics in latex gloves doing cardiopulmonary resuscitation

Niemiecki lekarz wzbudził ogromne kontowersje. Stwierdził, że osobom, które nie zaszczepią się na Covid- 19 należy odmówić dostępu do leczenia.

Doktor Henn Genetyk Wolfram Henn wyszedł z propozycją, aby ludzie, którzy nie zechcą zaszczepić się na koronawirusa nosili specjalne notatki z ową informacją. Dodał, że nie powinni mieć dostępu do respiratorów i intensywnej terapii.

W wywiadzie dla niemieckiej gazety genetyk powiedział, że „ten kto nie zamierza się zaszczepić, powinien nosić przy sobie dokument o teści : Nie chcę być zaszczepiony! Chcę zostawić ochronę przed tą chorobą innym! Jeśli zachoruję rezygnuje z łóżka na intensywnej terapii i respiratora”

Czytaj również: Pakiet antykryzysowy przegłosowany. Co zawiera?

Lekarz zwrócił uwagę na dezinformację jaka panuje w internecie. Podkreślił, że osoby rozpowszechniające teorie spiskowe często nie posiadają żadnej wiedzy medycznej.„Pilnie zalecam, aby te osoby udały się do najbliższego szpitala i przedstawiły swoje teorie spiskowe całkowicie wyczerpanym lekarzom i pielęgniarkom z przepełnionego oddziału intensywnej terapii” – powiedział.

Wywiad z Hennem wywołał wporuszenie w niemieckich mediach społecznościowych.

Z kolei w innym wywiadzie dla WDR dr Henn wyjaśnił, że lekarze zawsze będą leczyć osoby chore (o ile nie mają dyrektywy, która stanowi inaczej). Chce jednak, aby ci, którzy boją się szczepienia, zdali sobie sprawę, że wykonano wiele pracy, aby szczepienia były bezpieczne. „Szybkość nie przyszła kosztem jakości i bezpieczeństwa”. Szybkość była możliwa z jednej strony dzięki przyspieszeniu administracyjnemu w procesie zatwierdzania, a z drugiej strony dzięki temu, że tempo zostało przyspieszone ogromnym – również finansowym wysiłkiem – ocenił.

AL

Pakiet antykryzysowy przegłosowany

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię