Tylko 84,5 miliona Amerykanów uda się w świąteczne podróże

W rozpoczynającym się okresie świątecznym od 23 grudnia do 3 stycznia 2021 roku ponad 84,5 miliona Amerykanów odwiedzi swoich najbliższych. To spadek liczby podróżnych o 29% w porównaniu do tego samego okresu z roku ubiegłego, informuje Amerykański Automobilklub.

Jak informuje AAA, tylko w ubiegły piątek i sobotę na amerykańskich lotniskach agenci TSA odprawili ponad dwa miliony osób. To największa liczba podróżnych od czasu wybuchu pandemii koronawirusa na początku marca, ale i tak prawie dwukrotnie mniejsza w porównaniu z 2019 rokiem.

Tymczasem amerykańskie CDC czyli Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w związku ze zwiększającą się liczba zakażeń COVID-19 nie zaleca podróżowania w okresie Świąt Bożego Narodzenie i pozostanie w domach w otoczeniu najbliższej rodziny. W przypadku wyjazdu do innego stanu, CDC zaleca zaznajomienie się z lokalnymi wytycznymi dotyczącymi obostrzeń związanych z koronawirusem. I tak np. wszystkie osoby, które przyjeżdżają lub wracają do San Francisco muszą poddać się 10 dniowej kwarantannie.

Do dziś w USA z powodu COVID-19 zmarło ponad 318 tysięcy osób. Przewiduje się, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy umrze kolejne 237 tysięcy Amerykanów.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię