Fauci: Amerykanie będą nosić maski do 2022 roku

Dr Anthony Fauci uważa, że Amerykanie będą nosić maski do 2022 roku, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zapytany przez dziennikarkę CNN Danę Bash w programie „State of the Union”, czy myśli, że Amerykanie nadal będą musieli nosić maski w przyszłym roku, Fauci odpowiedział: „Wiesz, myślę, że jest możliwe, że tak będzie”.

Tylko w Stanach Zjednoczonych pandemia pochłonęła przez rok ponad pół miliona ofiar. Ta granica została przekroczona 21 lutego. Mimo, że w USA przybywa coraz więcej osób zaszczepionych na koronawirusa, główny ekspert ds. chorób zakaźnych podkreśla, że przestrzeganie zasad i ograniczeń będzie nadal niezwykle ważne.

Czytaj również: Silnik Boeinga rozpadł się w powietrzu. Rząd USA nakazuje inspekcje

Fauci przewiduje, że do końca tego roku „będziemy mogli powoli zniżyć się do normalności” „Zgadzam się z prezydentem Joe Bidenem, w okolicach jesieni i zimy „będziemy zbliżać się do pewniej normalności” – powiedział ekspert.

Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Choróbom (CDC) noszenie masek ma kluczowe znaczenie dla spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa. Administracja prezydenta Joe Bidena prowadzi intensywne działania zmierzające do tego, by Amerykanie nosili maski ochronne. W ubiegłym miesiącu wprowadzono zarządzenie zobowiązujące wszystkich do zakrywania twarzy i nosa w trakcie podróży środkami komunikacji zbiorowej (samoloty, kolej, autobusy, promy). Nakaz noszenia masek obowiązuje także we wszystkich budynkach i urzędach federalnych.

AL

USA: Tragiczny bilans koronawirusa. Kolejna granica śmierci przekroczona

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię