Od 8 marca wyjazd ze Zjednoczonego Królestwa tylko ze specjalnym formularzem

envato

Od poniedziałku – wyjazd ze Zjednoczonego Królestwa tylko ze specjalnym formularzem. Brytyjski rząd uszczelnia granice w obawie, że ludzie powracający z wyjazdów mogą przywieźć ze sobą nowe warianty.

Większość podróży jest nielegalnych. Ale są wyjątki, które trzeba udokumentować: praca, nauka, wolontariat, czy przeprowadzka. A od poniedziałku zanim Mr. Smith, czy Pan Kowalski wyruszą w drogę będą musieli ściągnąć i wypełnić specjalny formularz. W formie wydruku lub w formie elektronicznej trzeba go będzie pokazać przewoźnikowi, przed wejściem na pokład promu czy samolotu.

Wyrywkowe kontrole mają prowadzić też policjanci i służby graniczne. Kara za brak dokumentu: 200 funtów. Do tego może dojść kolejna – za wyjście na zewnątrz bez ważnego powodu. Trwa lockdown, obowiązuje nakaz: „zostańcie w domu”.

Epidemia na Wyspach zwalnia, zaszczepiono już ponad 20 mln ludzi. Niepokój budzi pojawienie się sześciu przypadków groźniejszego wariantu z Manaus. Aż do dziś niepokój potęgował fakt, że jeden z nosicieli był niezidentyfikowany: służby miały tylko wyniki testu, nie miały jego danych, co uniemożliwiało dotarcie do osób, z którymi się kontaktował, czy też przeprowadzenie dodatkowych badań w jego okolicy. Teraz poszukiwania zostały zakończone. Osoba ta została zidentyfikowana, podobnie jak ludzie, z którymi miała kontakt. Mieszka w południowo-wschodniej Anglii.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię