Gubernator Pritzker przekazał 35 milionów dolarów na fundusz swojej kampanii wyborczej

0
328

Gubernator Illinois J.B. Pritzker przekazał na rzecz swojej kampanii wyborczej 35 milionów, dolarów. Nie potwierdził jednak czy będzie ubiegał się o drugą kadencję w 2022 roku.

Majątek gubernatora jest wart około 3,5 miliarda dolarów –  podaje Forbes. Rodzina Pritzkerów  jest właścicielami sieci hoteli Hyatt. W 2018 roku Pritzker wydał na swoją kampanię ponad 171 milionów dolarów z własnej kiszeniu. Pokonał wtedy ubiegającego się o reelekcję republikańskiego gubernatora Bruce’a Raunera.

W ostatnim czasie Pritzker wydał 58 milionów dolarów z prywatnych pieniędzy na promowanie swojego planu, który zakładał zmiany konstytucji Illinois. Celem było wprowadzenie w stanie progresywnego podatku dochodowego, który uzależnia stawkę podatku od wysokości dochodów.

Czytaj również: Pięć tysięcy funtów kary za opuszczenie kraju

Na walkę z proponowaną ustawą fundusze przekazała sama siostra gubernatora (około pół miliona dolarów) oraz miliarder Ken Griffin – najbogatszy mieszkaniec Illinois. Na kampanię przeznaczył 47 milionów dolarów. Propozycja została odrzucona przez wyborców w listopadzie.

Pritzker wielokrotnie odrzucał pytania o swoją przyszłość polityczną, mówiąc, że obecnie skupia się na walce z pandemią. Jednak ostatnia darowizna może świadczyć o tym, że zamierza ubiegać się o drugą kadencję.

AL

Nie otrzymałeś pieniędzy z pakietu stymulującego. Kiedy następna partia płatności?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię