Hubert Hurkacz wygrał turniej tenisowy w Miami

Polski tenisista Hubert Hurkacz wygrał turniej tenisowy w amerykańskim Miami. W finale Polak pokonał Włocha Jannika Sinnera w dwóch setach – 7:6, 6:4. Był to trzeci triumf 24-letniego Polaka w turnieju tej rangi i drugi w tym sezonie.

Swoje zwycięstwo na Twitterze skomentował sam tenisista. “Dużo emocji! Jestem bardzo szczęśliwy i dziękuję Wam za wiarę w moje umiejętności i wsparcie jakie od was otrzymuję” – napisał Hubert Hurkacz.

Wcześniej triumf polskiego tenisisty odnotował prezydent Andrzej Duda. Na Twitterze napisał o “wielkim sukcesie” zawodnika z Wrocławia. “Brawo! Gratulacje! Dziękujemy! Kolejny polski Tenisista na najwyższym światowym poziomie. Duma!” – napisał prezydent.

Również odpowiedzialny za sport minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński pogratulował na Twitterze tenisiście “największego sukcesu w karierze”
Już wiadomo, że dzięki zwycięstwu w Miami Hubert Hurkacz przesunie się w najbliższym rankingu ATP z 37. na 16. miejsce. Będzie to najwyższa pozycja w jego karierze. Mimo porażki jego rywal również awansuje – z 31. na 21. lokatę.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię