Illinois: Studia dla zaszczepionych. Te uczelnie będą wymagać szczepionki

twitter @DePaulU

Dwie uczelnie wyższe w stanie Illinois ogłosiły, że będą wymagać od swoich studentów przyjęcia szczepionki przed powrotem do nauki jesienią. Aby wznowić naukę w Columbia College lub na Uniwersytecie De Paul będzie trzeba się zaszczepić.

W USA coraz więcej uczelni wprowadza regulacje nakładające obowiązek zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez studentów, a nawet pracowników naukowych. Wśród nich znalazły się już dwie uczenie wyższe ze stanu Illinois.

Zgodnie z komunikatem prasowym DePaul, wszyscy studenci studiów licencjackich, magisterskich i zawodowych, którzy planują uczyć się na terenie kampusu, będą musieli być w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Czytaj również: Departament Stanu odradza podróże do Polski

Od czwartku 27 kwietnia uniwersytet będzie oferował szczepionkę na terenie kampusu. Aby zarejestrować szczepionkę, studenci muszą podać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia i numer identyfikacyjny studenta. DePaul zauważył, że szkoła będzie uwzględniać zwolnienia medyczne i religijne, chociaż „oczekują, że zdecydowana większość studentów się zaszczepi”. 

„Dlaczego DePaul wymaga, aby studenci byli zaszczepieni? Po prostu: bezpieczeństwo, wzajemna troska i odpowiedzialność społeczna” – powiedział dyrektor DePaul University A. Gabriel Esteban.

W Columbia College, wszyscy studenci będą zobowiązani do przyjęcia szczepionki, niezależnie od tego czy uczą się zdalnie. Uczelnia przewiduje, że zacznie oferować szczepienia w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Szczepienia dla wykładowców i pracowników nie będą wymagane, ale będą mocno rekomendowane. 

AL

Tragiczny wypadek w Barrington. Ojciec potrącił 18- miesięczne dziecko

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię