USA: Spada bezrobocie. Mamy twarde dane

39 tysięcy – o tyle spadła liczba bezrobotnych w ciągu ostatniego tygodnia. Jak podaje „The Wall Street Journal”, powołując się na dane Departamentu Pracy, to największy spadek bezrobocia od wybuchu pandemii koronawirusa.

Wzrost liczby zatrudnionych oznacza znaczne ożywienie w amerykańskiej gospodarce. Liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych spadła w minionym tygodniu do 547 tys. Przez kolejne dwa tygodnie kwietnia liczba bezrobotnych utrzymywała się na poziomie poniżej 600 tys., a to najniższy wskaźnik od początku 2020 roku.

Czytaj również: Illinois: Studia dla zaszczepionych. Te uczelnie będą wymagać szczepionki

Jaki jest powód ożywienia w amerykańskiej gospodarce?

Spadek bezrobocia zaskoczył nawet ekonomistów, ci spodziewali się bowiem niewielkich wzrostów. Jaki jest powód tak znacznego ożywienia w amerykańskiej gospodarce? Jak podają eksperci stoi za tym przyspieszenie procesu szczepień a co za tym idzie – obsadzania wakatów, które w czasie uderzenia pandemii pozostawały wolne.

Zmiany dotknęły także rynek nieruchomości – wzrosła średnia cen sprzedaży domów – podaje Narodowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Jak podkreśla „The Wall Street Journal” poziom bezrobocia w USA nadal pozostaje wyższy niż przed pandemią, ale wszystko wskazuje na to, że trend spadkowy utrzyma się także w nadchodzących tygodniach.

AL

200 milionów dolarów od Apple na ratowanie ziemi

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię