Termin egzekwowania Real ID został przesunięty

ilsos.gov REAL ID Driver's License

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego ogłosił, że opóźnia wymóg posiadania przez podróżujących samolotem tzw. Real ID. Data została przesunięta o 19 miesięcy – przekaz sekretarz DHS Alejandro Mayorkas.

Pierwotnie termin upływał 1 października 2021, jednak został przesunięty na 3 maja 2023 roku. Przyczyną opóźnienia jest pandemia. Nie jest to pierwszy raz, kiedy termin został opóźniony. W marcu 2020 roku sekretarz Chad Wolf ogłosił, że COVID-19 zmusił Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) do przesunięcia daty docelowej na 1 października 2020.

Czytaj również: USA: Nowe wytyczne dotyczące noszenia masek

Real ID Act został uchwalony przez Kongres w 2005 roku. Władze federalne wprowadziły przepisy, zgodnie z którymi tradycyjne ID nie będzie wystarczającą formą identyfikacji, umożliwiającą korzystanie z lotów krajowych, wejście do budynku federalneg, na teren obiektu militarnego czy do elektrowni atomowych.

W przypadku lotów krajowych oprócz Real ID akceptowaną formą identyfikacji będzie paszport. Należy jednak pamiętać, że Real ID nie jest ważne w przypadku międzynarodowych podróży.

Więcej informacji na temat Real ID jest dostępnych na stronie internetowej DHS.

AL

“Polacy są świadomi wartości dziedzictwa, ale wciąż za rzadko z nim obcują”

14-osobowy gang organizujący nielegalny hazard wpadł w sidła policji

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię