Najnowsza technologia zastawek serca będzie mogła pomóc dzieciom z wadami serca

Przełomowe nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Minnesota Twin Cities z College of Science and Engineering oraz Medical School po raz pierwszy pokazuje, że stworzone w laboratorium zastawki serca wszczepiane młodym jagniątkom rosną wraz ze wzrostem zwierzęcia.

Zastawki wykazały również zmniejszone zwapnienie i lepszą funkcję przepływu krwi w porównaniu z zastawkami pochodzenia zwierzęcego.

Jeśli naukowcy otrzymają takie same wyniki badań u ludzi to nowe zastawki będą mogły zapobiec konieczności powtarzania operacji wymiany zastawek u tysięcy dzieci urodzonych każdego roku z wrodzonymi wadami serca.

 

„To ogromny krok naprzód w badaniach serca u dzieci” – powiedział Robert Tranquillo, starszy badacz zajmujący się badaniami i profesor Uniwersytetu Minnesota na Wydziale Inżynierii Biomedycznej oraz Wydziale Inżynierii Chemicznej i Materiałoznawstwa. „To pierwszy dowód na to, że zastawka wszczepiona w duży model zwierzęcy, w naszym przypadku jagnię, może rosnąć wraz ze zwierzęciem. Najnowsze badanie stawia nas dużo bliżej ścieżki prowadzącej do przyszłych badań klinicznych na dzieciach”.

 

Tranquillo dodał, że następnym krokiem jest wszczepienie zastawki bezpośrednio do prawej komory serca, aby naśladować najbardziej powszechną operację chirurgiczną, a następnie rozpoczęcie procesu ubiegania się o zgodę Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) na badania kliniczne na ludziach w ciągu najbliższych kilku lat.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię