Chicago: Koncerty tylko dla zaszczepionych

Chicago organizuję serię koncertów wyłącznie dla mieszkańców, którzy są w pełni zaszczepieni przeciwko wirusowi COVID-19 – poinformowało we wtorek miasto.

Protect Chicago Music Series będzie odbywało się w mieście co miesiąc. Inicjatywa ma celu zachęcić mieszkańców miasta do szczepień – wynika z informacji udostępnionej przez biuro burmistrz Lori Lightfoot. Inauguracyjny koncert z udziałem DJ Rona Trenta i Duane Powella odbędzie się 22 maja w Hyde Parku. Aby, wziąć udział w imprezie, trzeba przyjąc drugą lub pojedynczą dawkę szczepionki co najmniej dwa tygodnie wcześniej.

Imprezy będą biletowane, a uczestnicy muszę przynieść ze sobą swoją kartę szczepień  i dokument tożsamości ze zdjęciem. Bilety na inauguracyjny koncert będą dostępne od 11 maja na stronie Eventbrite oraz w punktach szczepień. Kolejne daty i artyści w ramach serii będą wkrótce ogłaszani.

Czytaj również: Pierwszy kraj na świecie dopuszcza szczepionkę dla dzieci od 12 roku życia

Seria imprez została ogłoszona kilka dni po tym jak miasto rozluźniło ograniczenia i ogłosiło powrót niektórych letnich imprez, w tym Chicago Auto Show. Lightfoot ujawniła również, że docelową datą pełnego ponownego otwarcia Chicago jest czwarty lipca.

„Naszym celem, panie i panowie, jest pełne otwarcie do 4 lipca” – przekazała burmistrz. „Pracuję dzień i noc, aby osiągnąć ten cel, podobnie jak nasz Departament Zdrowia, jednak potrzebujemy, abyście kontynuowali tę pracę razem z nami, a to oznacza przyjęcie szczepionki, tak szybko jak to możliwe”.

Urzędnicy z Chicago wielokrotnie dyskutowali o tym jak zachęcić ludzi do szczepień.  W ubiegłym tygodniu komisarz Departamentu Zdrowia Publicznego w Chicago dr Allison Arwady przedstawiła plan wdrożenia tzw. „Vax Pass”, który mógłby dawać specjalne korzyści zaszczepionym. Chodzi o zniżk, wstępy na ekskluzywne wydarzenia, prezenty etc. Zarówno Arwady jak i gubernator Pritzker podkreślili, żeby nie mylić tego z paszportem szczepionkowym. „Nie mówimy tu o paszporcie szczepionkowym” – powiedział Arwady. „Koncepcja Vax Pass polega na tym, aby zachęcić ludzi do szczepień” 

“Paszporty szczepionkowe nie pojawią się wcale – lub nie będą wymagane  w Illinois” – podkreślił kilka dni temu gubernator Pritzker. “Stan nie wdroży żadnego obowiązkowego systemu dla mieszkańców Illinois”

AL

 

W Stanach Zjednoczonych rodzi się coraz mniej dzieci

Paszporty szczepionkowe w Illinois? Oświadczenie gubernatora

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię