50 dolarów zniżki na internet dla osób poszkodowanych przez pandemię

Już od teraz Amerykanie mogą ubiegać się o 50 USD zniżki za internet w ramach rządowego programu nadzwyczajnego, mającego na celu zapewnienie ludziom łączności podczas pandemii.

Program o wartości 3,2 miliarda dolarów jest częścią grudniowego pakietu pomocowego o wartości 900 miliardów dolarów. Rząd postanowił zwiększyć wydatki na łącza internetowe. Powodem tej decyzji był fakt, iż ​​miliony Amerykanów nie mogły pozwolić sobie na dostęp do łączy internetowych podczas gdy praca, szkoły i opieka zdrowotna przenosiły się do Internetu.

Jessica Rosenworcel, pełniąca obowiązki przewodniczącej FCC, powiedziała, że ​​program ma na celu pomóc ludziom, których portfele skurczyły się w czasie pandemii do takiego stopnia, że musieli siedzieć na przykład na parkingach bibliotek w celu skorzystania z łączy internetowych.

Kto się kwalifikuje?

  • gospodarsta domowe, które otrzymują bony żywnościowe ( food stamps )
  • gospodarswa domowe w których dziecko uczestniczy w darmowych lub lub zniżkowych obiadach szkolnych,
  • osoby korzystające z Medicaid
  • Osoby które straciły dochody podczas pandemii
  • Osoby które zarobiły do 99 000 USD a osobę lub 198 000 USD na małżeństwo

Szczegółowe inforamcje znajdziesz TUTAJ

Zniżkę możesz otrzymać nawet w wypadku, gdy zalagasz z płatnościami w danej firmie telefonicznej lub kablowej. W programie uczestniczy ponad 800 firm w tym te najpopularniejsze AT&T, Charter, Comcast, T-Mobile i Verizon.

ZSS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię