USA: Szczepionkowa loteria. Do zgarnięcia miliony

W stanie Ohio rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do nietypowej loterii. Osoby, które zaszczepiły się przeciwko Covid-19 będą mogły wygrać nagrody w wysokości miliona dolarów. Celem loterii jest zachęcanie Amerykanów do przyjęcia szczepionki.

Gubernator Mike DeWine ogłosił, że w Ohio odbędzie się pięć losowań w ramach szczepionkowej loterii pod nazwą „Vax-a-Million”. W każdym z nich dorośli będą walczyć o milion dolarów, a dzieci w wieku od 12 do 17 lat o pełne stypendium na dowolnej stanowej uczelni. Pierwsze losowanie dobędzie się 26 maja.

Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się na stronie internetowej albo zadzwonić pod specjalny numer telefonu. Warunkiem jest przyjęcie przynajmniej jednej dawki szczepionek Pfizer, Moderna lub Johson&Johnson. Nazwisko każdego ze zwycięzców zostanie podane do publicznej wiadomości.

Czytaj również: Illinois: Zaszczepieni nie bedą nosić masek w pomieszczeniach? Nowe wytyczne

Krytycy zarzucają władzom Ohio marnotrawstwo federalnych funduszy. Stanowe władze przekonują jednak, że loteria jest dobrym sposobem na promocję akcji szczepień oraz zachętą dla mieszkańców stanu by się im poddali. Po ogłoszeniu przez gubernatora Dewine’a możliwości wygrania miliona dolarów liczba chętnych do szczepień znacznie wzrosła. Tylko w piątek w Ohio zaszczepiono rekordową liczbę 25 tysięcy osób.

IAR

Nowa szczepionka na koronawirusa

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię