Illinois: Kierowca Ubera postrzelony w głowę

W miejscowości Cicero w stanie Illinois kierowca Ubera został postrzelony w głowę. Ofiara to 38-letni ojciec trójki dzieci z Northwest Indiana w Illinois.

Policja przekazała, że Uber został wezwany na róg ulicy 23 i 55. około godziny 7:34 wieczorem. Na miejscu kierowca zastał cztery osoby, które zażądały pieniędzy i telefonu komórkowego. Oddał to co miał, jednak to nie wystarczyło. Jeden z napastników strzelił mu w głowę. Policja uważa, że planowali również kradzież samochodu.

38-latek w stanie krytycznym został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego Loyola. Mimo, że nie został uznany za zmarłego, będzie podtrzymywany przy życiu tylko do czasu, aż jego organy będą mogły być pobrane. „Utrzymują go przy życiu, aby pobrać jego organy” – powiedział szef policji w Cicero Jerry Chlada.

Czytaj również: Chińskie media państwowe: “Kraj musi przygotować się na wojnę nuklearną z USA

38-letni Joseph Schelstraete jeździł Uberem, aby zarobić trochę dodatkowych pieniędzy. Nadal trwa śledztwo w tej sprawie – jeden nieletni został zatrzymany we wtorek, trzech pozostałych podejrzanych nadal jest na wolności. Policja potwierdziła, że podobny incydent miał miejsce w pobliżu, około miesiąc temu.

Rzeczniczka Ubera przekazała w pisemnym oświadczeniu: „Jesteśmy ogromnie zasmuceni (..) Nasze myśli są z rodziną Josepha Schelstraete. Współpracujemy z organami ścigania” 

AL

Rodzice pierwszoklasistów z elitarnej nowojorskiej szkoły oburzeni filmem o “masturbacji”

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię