USA i Unia Europejska będą rozmawiać o współpracy handlowej

W przyszłym tygodniu przedstawiciele Stanów Zjednoczonych i krajów Unii Europejskiej spotkają się na szczycie, by rozmawiać o rozwoju współpracy handlowej. Tematem rozmów będą również badanie źródeł pochodzenia koronawirusa oraz współpraca w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatu.

Agenda szczytu zakłada zakończenie sporów handlowych między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską i zniesienie ceł na stal i aluminium nałożonych trzy lata temu za czasów administracji Donalda Trumpa. Mimo nacisków ze strony amerykańskich producentów stali zarówno nowy prezydent Joe Biden jak i Komisja Europejska są zdecydowani zrezygnować z ceł i zakończyć spór w tej kwestii.

Podczas szczytu w Brukseli przywódcy USA i Unii Europejskiej będą również rozmawiali o polityce handlowej wobec Chin oraz o nowych badaniach w kierunku ustalenia źródła pochodzenia koronawirusa. Zaapelowali jednocześnie do chińskich władz o ujawnienie wszelkich materiałów dotyczących wirusa.

Czytaj również: Gwatemala: “Trump wygrał” i “Pilnuj swoich spraw”. Tak przywitano Kamalę Harris

Waszyngton i Bruksela mają też zaangażować międzynarodowych partnerów przed globalnymi negocjacjami klimatycznymi. Mają przekonywać inne kraje do „ambitniejszego podejścia do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych”.
Spotkanie przedstawicieli Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych rozpocznie się 15 czerwca.

IAR

Senat przegłosował ustawę o wsparciu technologii i badań w USA

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię