Nowy Jork i Kalifornia będą wymagać od pracowników rządowych zaszczepienia się na COVID-19 lub cotygodniowych testów

Przywódcy polityczni Kalifornii i Nowego Jorku wprowadzili nowe zasady nakazujące pracownikom rządowym zaszczepienie się przeciwko COVID-19 lub poddanie się regularnym testom.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom powiedział, że nowa zasada wejdzie w życie 2 sierpnia. Według kalifornijskiego biura kontrolera w stanie jest co najmniej 238 000 pracowników stanowych i co najmniej 2 miliony pracowników służby zdrowia w sektorze publicznym i prywatnym.
„Jeśli nie są zaszczepieni i nie możemy zweryfikować, czy zostali zaszczepieni, wymagamy, aby zostali przetestowani” – powiedział Newsom, odnosząc się do pracowników rządowych.

Zgodnie z komunikatem prasowym pracownicy stanowi będą zobowiązani do przedłożenia dokumentacji szczepień do 2 sierpnia. Wszyscy, którzy nie zostaną zaszczepieni do tego czasu, będą zobowiązani do przedstawienia negatywnego testu Covid co najmniej raz w tygodniu.

Czytaj także: Stany Zjednoczone utrzymują restrykcje w podróżach do kraju

Nowe zasady dla pracowników służby zdrowia i pracowników placówek i ośrodków dla osób starszych i niepełnosprawnych wejdą w życie 9 sierpnia. Wszystkie będą musiały pokazać wypełnienie i zgodność z nowymi normami do 23 sierpnia.
W państwowych placówkach opieki zdrowotnej pracownicy, którzy pracują w warunkach szpitalnych, będą musieli przedstawić dowód szczepienia przeciwko COVID lub przedstawić negatywne wyniki testów na koronawirusa dwa razy w tygodniu. Pracownicy opieki zdrowotnej w placówkach ambulatoryjnych, takich jak gabinety dentystyczne, będą również zobowiązani do poddawania się testowi COVID raz w tygodniu.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio powiedział, że zasady Nowego Jorku dotyczą wszystkich pracowników miejskich, w tym Departamentu Edukacji, NYPD i FDNY. W NY jest ponad 300 000 pracowników rządkowych, wykluczając służby zdrowia. De Blasio powiedział, że decyzja została podjęta ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Nowego Jorku. „Oznacza to, że wszyscy pracujący w naszych szkołach, nasi pedagogowie i personel. To oznacza NYPD, FDNY. To oznacza wszystkie agencje miejskie. Wszyscy muszą być zaszczepieni”.
Nowe zasady zaczynają obowiązywać 2 sierpnia dla pracowników New York City Health + Hospital, a także dla pracowników placówek klinicznych Departamentu Zdrowia miasta. 16 sierpnia wymóg wejdzie w życie dla pracowników miejskich i wykonawców – kontraktorów w placówkach opiekuńczych i zbiorowych. Personel, który nie przedstawi dowodu szczepienia do 13 września, musi co tydzień wykonywać test na koronawirusa.

Zobacz: Najlepsze wyszukiwarki tanich lotów

Przedstawiciele jednego ze związków zawodowych w Nowym Jorku powiedzieli, że zanim przywódcy polityczni zaczną wprowadzać zmiany muszą z nimi porozmawiać. „Jeśli ratusz zamierza testować członków naszego związku co tydzień, muszą najpierw spotkać się z nami przy stole”, powiedział w oświadczeniu dyrektor wykonawczy DC37, Henry Garrido, który zrzesza 125 000 pracowników.

Około 57 stowarzyszeń medycznych opublikowało oświadczenie wzywające wszystkich pracodawców zajmujących się opieką zdrowotną i długoterminową w Stanach Zjednoczonych do nakazu zaszczepienia swoich pracowników. Wśród nich są takie ugrupowania jak American Medical Association, American College of Physicians i American Public Health Association, które twierdzą, że wariant Delta i osoby nieszczepione są głównymi przyczynami rosnącej liczby przypadków COVID w USA. „Szczepienia to najlepszy sposób na walkę z chorobą. Zwracamy się do organizacji, które zatrudniają pracowników opieki zdrowotnej i opieki długoterminowej, aby wymagały od nich szczepień.” W oświadczeniu dodają, że szczepienia są „logicznym wypełnieniem etycznego zobowiązania wszystkich pracowników służby zdrowia”.

Zobacz: Plany wyjazdowe – ubezpieczenia na wakacje

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) prawie połowa populacji USA jest w pełni zaszczepiona. CDC podaje, że liczba dawek szczepionek podawanych codziennie osiągnęła najwyższy poziom 10 kwietnia i od tego czasu spada.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię