Stany w których możesz wygodnie żyć na emeryturze za mniej niż 45 000 dolarów

Jeśli myślisz o przeprowadzce do tańszego stanu na emeryturze, nie jesteś sam. Wielu Amerykanów nie ma wystarczających oszczędności emerytalnych, aby pokryć koszty życia po zakończeniu lat pracy.

Przeprowadzka do bardziej miejsca może pomóc w rozłożeniu funduszy na emeryturze na więcej lat, zmniejszając stres związany z niepewnością co do przyszłości finansowej.

8. Nowy Meksyk

Roczne wydatki: 44 997 USD

Koszty artykułów spożywczych i opieki zdrowotnej są niewiele poniżej średniej w USA, ale mieszkańcy Nowego Meksyk mogą dużo zaoszczędzić na mieszkaniach i usługach komunalnych, które są tańsze średni o 19,6% i 11,1% niż średnia krajowa. Wspaniała pogoda oraz różnorodność natury i miejsc historycznych sprzyja zdrowemu spędzaniu czasu.

Czytaj również: Nowy Meksyk – fakty i ciekawostki

7. Alabama

Roczne wydatki: 44 897 USD

Alabama oferuje bardzo niskie koszty opieki zdrowotnej. Jest siódmym stanem w kraju pod tym względem. Średnie roczne wydatki na ten cel wynoszą 6177 USD . Koszty życia w Alabamie są o 10,6% niższe od średniej w USA. Alabama oferuje dostęp do Zatoki Meksykańskiej i osiedli dla 55+ z widokiem na zatokę.

6. Georgia

Roczne wydatki: 44 897 USD

Koszty mieszkaniowe w Georgii wynoszą 6959 USD, co jest czwartym najlepszym wynikiem w kraju i 28,7% poniżej średniej w USA. Dzięki temu w tym stanie jest bardzo dużo „luksusowych społeczności” dla emerytów, które są dużo tańsze do zamieszkania niż w innych regionach kraju. Georgię również oferuje przystępne ceny opieki zdrowotnej, dostęp do rozrywki i historii.

Georgia

5. Missouri

Roczne wydatki: 44 646 USD

Chociaż koszt mediów w Missouri oscyluje wokół średniej krajowej, inne wydatki mieszkaniowe w tym stanie są na piątym najtańszym w USA i wynoszą 6988 USD, czyli o 28,4% mniej niż średnia. Missouri to przepiękna przyroda i światowej klasy opieka medyczna. Dochód emerytalny z Ubezpieczeń Społecznych jest zazwyczaj całkowicie zwolniony z podatków, jeśli senior zarabia mniej niż 85 000 USD rocznie lub 100 000 USD w przypadku małżeństwa.

4. Kansas

Roczne wydatki: 44 143 USD

Kansas to jeden ze stanów, w których twój dolar zajdzie dużo dalej. Zarówno artykuły spożywcze, jak i koszty mieszkania są stosunkowo tanie i wynoszą odpowiednio 3770 USD i 7008 USD rocznie. W Kansas 75 000 USD z Ubezpieczenia Społecznego nie jest opodatkowane. Rezydenci stanu mogą również ubiegać się o Food Sales Tax Refund – zwrot podatku od żywności. Aby otrzymać ten zwrot, osoba musi mieć ukończone 55 lat i zarabiać nie więcej niż 30 000 USD rocznie.

Zobacz: Urokliwe wyspy w USA. Nie wszyscy wiedzą o ich istnieniu

3. Arkansas

Roczne wydatki: 44 093 USD

Arkansas jest jednym z najtańszych miejsc do życia, ponieważ ma trzecie pod względem kosztów opieki zdrowotnej i transportu. Koszty utrzymania są znacznie niższe w Arkansas, gdzie ogólny koszt życia wynosi 79, przy czym 100 to średnia krajowa

2. Oklahoma

Roczne wydatki: 43 591 USD

Wynoszący 3681 USD, koszt transportu w Oklahomie jest szóstym najniższym w kraju. Oklahoma zapewnia pełne zwolnienie ze świadczeń emerytalnych z Ubezpieczeń Społecznych. Zapewnia również odliczenie 10 000 USD z innych rodzajów dochodu emerytalnego, takich jak konta 401(k) . Chociaż podatki od sprzedaży w Oklahomie są wysokie, podatki od nieruchomości są dość niskie.

Oklahoma

1. Missisipi

Roczne wydatki: 42 587 USD

W Missisipi emeryci wydają najmniej z całych Stanów Zjednoczonych. Zwłaszcza wszystkie opłaty związane z zamieszkaniem są niskie i plasuje się w wysokości 6 510 USD, czyli o 33,3% poniżej średniej krajowej. Missisipi zwalnia z opodatkowania wszystkie formy dochodów emerytalnych, w tym świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych, dochód z IRA, dochód z 401(k) i wszelkie inne dochody emerytalne. Stan ma stosunkowo niskie podatki od nieruchomości i stosunkowo umiarkowane podatki od sprzedaży.

Ubezpieczenie Medicare w Stanach Zjednoczonych

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię