Dramatyczna sytuacja w Indonezji

Indonezja jest czwartym krajem co do wielkości zaludnienia. W chwili obecnej przeżywa najgorszy wzrost zakażeń, wyprzedzając w tym niechlubnym bilansie kraje takie jak Brazylia czy Indie.

Jak donoszą media, sytuacja w szpitalach jest dramatyczna, są przepełnione i ciężko w nich o podstawowe lekarstwa, jak chociażby tlen. Brakuje lekarzy i całego personelu medycznego. Wielu wolontariuszy chodzi po domach i zbiera ciała tych ludzi, którym nie udało się dotrzeć do lekarza. Wariant Delta wirusa covid-19 zbiera tam okrutne żniwo.

Czytaj także: Papież w wideoprzesłaniu zachęca do szczepień przeciw koronawirusowi

Szczepienia przeciwko Covid-19 w Indonezji

Indonezja ma jeden z najsłabszych systemów testowych na świecie. Epidemiolodzy uważają, że niezidentyfikowanych przypadków może być nawet osiemdziesiąt procent. Równocześnie jest bardzo niski stopień zaszczepienia, niecałe sześć procent. Szczepionki, których używa się w Indonezji są wyprodukowane w Chinach i według niektórych ekspertów są o wiele słabsze niż pozostałe.

Sytuacja na Bali i Sumatrze

Bali i Sumatra to najciężej dotknięte koronawirusem rejony. Władze kraju wprowadziły tam całkowity lockdown. Szpitale są przepełnione, brakuje tlenu, w wielu przypadkach ludzie zostają odsyłani do domu z powodu braku miejsc. Codziennością są również szpitale polowe, które rozstawia się pod innymi szpitalami.
Wyspa Bali została bardzo poważnie dotknięta po pierwsze przez Covid , a po drugie następstwa ekonomiczne. Bali w dużym stopniu utrzymuje się z turystyki, a z powodu braku turystów wiele hoteli, restauracji czy ulicznych sprzedawców zostało odciętych od głównego źródła dochodu.

Granice Bali są zamknięte dla turystów już przeszło rok i data otwarcia jest ciągle przesuwana.

Czytaj też: Prawda czy fałsz, czyli COVIDowskie teorie spiskowe

Kto może wjechać do Indonezji

Do Indonezji mogą wjechać jedynie osoby w pełni zaszczepione, które maja negatywny test na Covid, a po przybyciu muszą spędzić osiem dni na kwarantannie. Dla osób, które chcą koniecznie wjechać na wyspę, pozostaje starać się o wizy biznesowe. Polega to na tym, że dowolna firma na Bali wystawia specjalny list, który potwierdza biznesowy charakter wizyty. Jednak w chwili obecnej nawet i ten sposób jest wstrzymany, aż do odwołania.
Wiele połączeń zostało zawieszonych lub anulowanych.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię