Nowe fascynujące odkrycie w Parku Narodowym Mammoth Cave w Kentucky

Ten popularny wśród polonijnych turystów Park Narodowy trafił ostatnio na pierwsze strony gazet z powodu odkrycia dodatkowych 8 mil korytarzy jaskiniowych.

Znajdujący się w stanie Kentucky Park Narodowy Mammoth Cave – najdłuższy na świecie system jaskiń jest jeszcze dłuższy niż wcześniej sądzono. Rick Toomey – specjalista ds. zarządzania zasobami jaskiniowymi w parku powiedział, że do ponad 400 mil przejść i zakamarków można dodać kolejne osiem.

Czytaj również: 30 niezwykłych ciekawostek o Parku Narodowym Yellowstone

Naukowcy z Cave Research Foundation odkryli osiem dodatkowych mil korytarzy, dzięki czemu system ma teraz co najmniej 420 mil długości. Przejścia zostały zmapowane i dokładnie przeszukane przez członków organizacji. Przedstawiciele Mammoth Cave dodają, że nowe odkrycie pokazuje, iż „nie ma końca w zasięgu wzroku”, co sugeruje, że naukowcy są w tracie odkrycia kolejnych podziemnych mil.

Park Narodowy Mammoth Cave znajduje się w środkowo-zachodniej części stanu Kentucky. Park została ustanowiony jako park narodowy 1 lipca 1941 roku, a w 1972 roku Jaskinia Mamuta została połączona z Flint Ridge Cave System.

Czytaj również: 7 najlepszych kempingów na plaży w USA

Park zajmuje 52 830 akrów, a 420-milowy system jaskiń jest prawie dwa razy dłuższy niż drugi pod względem długości system jaskiń w Meksyku. Przez Jaskinię Mamuta przepływa rzeka zielona czyniąc wizytę w parku jeszcze bardziej spektakularną. Po rzece można udać się na przejażdżkę łodzią i z bliska podziwiać, geologię i hydrologię jaskini. Jest to jedna z najbardziej popularnych oferowanych wycieczek w jaskini.

Oprócz wodnej wycieczki National Park Service oferuje zwiedzanie jaskiń Grand Avenue, Frozen Niagara i Fat Man’s Misery, które trwają od jednej do sześciu godzin.

Ekspert Radzi – Podróże | Paweł Paluch cz.3

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię