McDonald’s rozpoczyna współpracę z IBM. Szykują się spore zmiany na Drive-Thru

McDonald’s nawiązał strategiczne partnerstwo z IBM, aby pomóc swojej sieci zautomatyzować pasy Drive-Thru.

W ramach umowy IBM przejmie McD Tech Labs, przejętą w 2019r. przez McDonald’s – wcześniej znaną jako Apprente. Warunki finansowe transakcji nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Czytaj również: Przed jakim treningiem powinniśmy jeść węglowodany, a przed jakim tłuszcze?

W swoim oświadczeniu, McDonald’s powiedział, że nawiązał strategiczne partnerstwo z IBM w celu opracowania technologii związanej ze sztuczną inteligencją, która pomoże sieci fast foodów zautomatyzować pasy drive-thru.

„Moim zdaniem IBM jest idealnym partnerem dla McDonald’s, biorąc pod uwagę ich doświadczenie w tworzeniu rozwiązań obsługi klienta opartych na sztucznej inteligencji i rozpoznawania głosu” – powiedział dyrektor generalny McDonald’s, Chris Kempczinski, w rozmowie z analitykami w środę.

Technologia Apprente wykorzystuje sztuczną inteligencję do zrozumienia zamówień drive-thru. Kilka miesięcy temu McDonald’s przetestował tę technologię w kilku restauracjach w Chicago. Kempczinski powiedział, że test wykazał „znaczne korzyści” zarówno dla klientów jak i pracowników.

Zobacz: Ile kalorii mają najpopularniejsze gatunki ryb?

Akcje McDonald’s wzrosły w środę o 2% w obrocie przedrynkowym po tym, jak firma opublikowała wyniki za trzeci kwartał. Okazało się, że zyski i przychody tej najpopularniejszej i najbardziej rozpoznawalnej sieci fast foodów na świecie znacznie przekroczyły szacunkowe dane.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię