Spadek liczby zakażeń koronawirusem i zgonów chorych na COVID-19 w obu Amerykach

Liczba przypadków COVID-19 w obu Amerykach spada nieprzerwanie od ośmiu tygodni – poinformowała Amerykańska Organizacja Zdrowia. Przedstawiciele organizacji ostrzegli, że zdecydowana większość przebywających w szpitalach chorych to niezaszczepieni.

Czytaj również: Pierwsza tabletka na Covid-19 zatwierdzona!

Spadek liczby zakażeń koronawirusem dotyczy większości krajów Półkuli Zachodniej. W Ameryce Północnej mniej infekcji notuje się w Kanadzie, USA i Meksyku. W Stanach Zjednoczonych każdego dnia stwierdza się około 70 tysięcy przypadków koronawirusa. To o połowę mniej niż notowano na przełomie września i października.

Według danych amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji ponad 80 procent dorosłych Amerykanów przyjęło już co najmniej jedną dawkę szczepionki. Zdecydowana większość zakażonych leżących w szpitalach to osoby niezaszczepione. Liczba zgonów wśród niezaszczepionych jest dwunastokrotnie większa niż wśród Amerykanów, którzy przyjęli szczepionkę.

Zobacz też: CDC opublikowało wytyczne, jak bezpiecznie spędzić okres świąteczny w tym roku

Z danych Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia wynika, że w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach zaszczepiło się 46 procent mieszkańców. W wielu krajach tego regionu szczepionki nie są powszechnie dostępne.

 

Organizacja rekomenduje, by rządy tych państw w pierwszej kolejności oferowały szczepienia osobom starszym, chorym oraz najbardziej narażonym na infekcję. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych szczepionki przeciwko COVID-19 mogą już przyjmować dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

IAR

W Des Plaines został ponownie otwarty historyczny teatr

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię