Prezydent Joe Biden zamawia 10 mln zestawów leku na COVID-19

Jak donosi Business Insider, prezydent Joe Biden zamówił 10 milionów zestawów Paxlovidu, leku który ma być skuteczną bronią w walce z COVID-19.

Preparat stworzony w laboratorium firmy Pfizer na dzień dzisiejszy nie ma pozwolenia na dystrybucję od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), mimo tego Biden poinformował opinię publiczną o gigantycznym zamówieniu. Pierwsze dostawy preparatu na COVID-19 mają być dostępne jeszcze w tym roku.

„Podjąłem natychmiastowe kroki, by zapewnić wystarczającą ilość leku dla Amerykanów” – powiedział prezydent Joe Biden, ogłaszając zakup 10 milionów zestawów leku na COVID-19 Pfizera.

Prezydent zaznaczył jednocześnie, że chce by lek był „łatwo dostępny oraz darmowy”.

Biden dodał, że choć nowy specyfik może okazać się „kluczowym narzędziem w arsenale” zapewniającym wyjście z pandemii, obecnie najsilniejszą bronią pozostają szczepionki. „Zaszczepcie się. Szczepionki są bezpieczne, darmowe i łatwo dostępne. Nie czekajcie. Zaszczepcie się już dziś” – mówił Biden.

Badania Pfizera wskazały, że lek Paxlovid zmniejsza ryzyko hospitalizacji z powodu COVID-19 nawet o 89 proc. Paxlovid został zatwierdzony w Wielkiej Brytanii.

Nowa mapa zachorowań na COVID-19. Coraz trudniejsza sytuacja w Europie.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię