Premier przekonuje: Szczepionka najlepszym prezentem na święta

Premier Mateusz Morawiecki przyjął trzecią, „przypominającą” dawkę szczepionki przeciw COVID-19 zachęcając jednocześnie społeczeństwo do zrobienia tego samego.

„Czas Bożego Narodzenia to moment, w którym często dzieci spotykają się ze swoimi dziadkami. Znam niestety bardzo wiele przypadków, w których takie spotkania zakończyły się tragicznie, zakończyły się odejściem naszych dziadków, babć. Uniknijmy tego. Uniknijmy tego poprzez zaszczepienie jak największej liczby osób. Zaszczepienie się przed świętami jest najlepszym prezentem, jaki możemy zrobić na święta swoim bliskim, sobie i swoim bliskim”- powiedział premier podczas rozmowy z mediami w punkcie szczepień na Stadionie Narodowym w Warszawie.

„Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To drugie święta w cieniu koronawirusa. Zwalczmy go razem. Zwalczmy go poprzez to, co dzisiaj okazuje się skuteczne, zwalczmy go poprzez szczepionki, ale także dzięki zachowaniu dystansu, dzięki przestrzeganiu wszystkich zasad, które cały czas obowiązują (…) Bardzo gorąco zachęcam do tego, żeby wszyscy państwo, którzy jeszcze nie przyjęli pierwszej dawki bądź którzy mogą przyjąć trzecią dawkę żeby jak najszybciej to zrobili” – dodał Morawiecki.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię