Papież: powróćmy do Betlejem, do źródeł, do istoty wiary i miłosierdzia

foto/Vatican Media

Papież powiedział, że trzeba powrócić do Betlejem, do źródeł wiary i miłosierdzia. Franciszek odprawił pasterkę w bazylice świętego Piotra w Watykanie.

Papież powiedział w homilii, że nowonarodzony Jezus to Bóg, który nie szuka wielkości, lecz uniża się, aby do nas dotrzeć. Jest Bogiem w małości. „Bóg uniża się, a my chcemy wspiąć się na piedestał, chcemy się pokazać. Jezus rodzi się, aby służyć, a my spędzamy całe lata w pogoni za sukcesem” -powiedział Franciszek.

 

Podkreślił, że Jezus przyszedł, by uszlachetnić wykluczonych i napełnić godnością surowość pracy. Jezus zachęca nas, byśmy docenili i odkryli na nowo w życiu rzeczy małe. Papież wskazał, że trzeba szukać i przyjąć Jezusa w maluczkich dnia dzisiejszego, w ostatnich, bo oni są najbardziej podobni do Jezusa narodzonego w ubóstwie. „Kościół powinien być Kościołem adorującym, ubogim i braterskim”– powiedział Franciszek.

W ubiegłym roku z powodu pandemii w pasterce wzięło udział zaledwie stu zaproszonych gości. Dziś wierni wypełnili całą bazylikę świętego Piotra. Obowiązywał nakaz noszenia maseczek.

(iar)

Zobacz jak wyglądają święta na Hawajach!

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię