Najlepsze linie lotnicze 2021 roku

Coroczna nagroda strony AirlineRatings„Linia Lotnicza Roku” przyznawana jest najlepszym z najlepszych. Pod uwagę brane są nie tylko oferty przewoźników lotniczych, takie jak trasy, komfort, wartość i jakość usług, ale również ich innowacyjność i bezpieczeństwo.

Oto najlepsze linie lotnicze w 13 kategoriach:

1. Najlepsza ultra tania linia lotnicza – VietJet Air

Linia lotnicza została uruchomiona zaledwie 10 lat temu. Od tego czasu VietJet Air szybko zyskała reputację linii lotniczej o dobrej jakości i doskonałej obsłudze klienta. VietJet Air oferuje zarówno międzynarodowe, jak i krajowe trasy w Wietnamie. Airline Ratings przyznało im 7*.

2. Najlepsze lotniskowe salony – Qantas

Według Airling Ratings salony lotniskowe tej linii lotniczej są najwyższej klasy spośród wszystkich światowych linii lotniczych. Oferują wszystko od bezpłatnych posiłków i napojów po szybki Internet i prysznice.

3. Najlepsza usługa krajowa – Qantas

Qantas zdobył również nagrodę za najlepszą obsługę krajową. Luksusy, takie jak bezpłatne piwo i wino, wyróżniają te linie lotnicze na tle konkurencji. Australijska linia lotnicza zajęła również czwarte miejsce w ogólnym rankingu światowym usług krajowych.

4. Najlepsza załoga pokładowa – Virgin Australia

Na szczycie listy najlepszych członków załogi pokładowej znalazła się Virgin Australia. Według klientów personel „traktuje każdego pasażera jako gościa specjalnego niezależnie od tego czy klient siedzi w pierwszej klasie czy na końcu samolotu”. To już trzeci rok z rzędu, kiedy linia lotnicza zdobyła tę nagrodę.

5. Nagroda w dziedzinie systemu rozrywki pokładowej – Emirates

Jeśli lecisz liniami Emirates nudzić się nie będziesz. Linia lotnicza ZEA zdobyła nagrodę za najlepszą ofertę rozrywki podczas lotu z 4500 kanałami z filmami, grami, programami telewizyjnymi i muzyką.

6. Najlepsze linia lotnicza na długie dystanse w Europie – Lufthansa

Na długodystansowych lotach Lufthansa pobiła wszystkie inne linie lotnicze z Europy. Linia lotnicza wygrała kategorię Long Haul Europe drugi rok z rzędu.

7. Najlepsze linia lotnicza na długie dystanse w USA – United Airlines

Amerykańska linia lotnicza United Airlines zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Long Haul Americas dzięki dodatkom, takim jak bezpłatne napoje oraz smakowite posiłki. Linie lotnicze zamierzają rozszerzyć swoją ofertę na trasy do Akry w Ghanie i Johannesburga w RPA.

8. Najlepszy catering pokładowy – Qatar Airways

Jeśli szukasz dobrego wina i dobrego jedzenia podczas lotu, Qatar Airlines jest bezkonkurencyjny. Zwycięzca Inflight Catering Award oferuje wspaniałe jedzenie i obsługę w każdej klasie.

9. Najlepszy tani przewoźnik w Ameryce – Southwest

Southwest, największy nisko-kosztowy przewoźnik na świecie, został założony w latach 60. XX wieku z zamiarem uczynienia podróży lotniczych bardziej dostępnymi. Linia osiągnęła to oferując niższe ceny na loty niż jej wielu konkurentów oraz stała się wzorową tanią linią lotniczą, której strategię naśladują inni przewoźnicy na całym świecie.

10. Najlepszy przewoźnik niskokosztowy w Europie – easyJet

Brytyjskie linie lotnicze easyJet zostały uruchomione w 1995. Dziś easyJet jest drugim co do wielkości przewoźnikiem w Europie pod względem liczby pasażerów. Choć jego oferta jest prosta, dzięki ultra-niskim cenom i szerokiej sieci tras jest popularnym wyborem dla wielu podróżujących po Europie.

11. Najlepsza klasa ekonomiczna – Air New Zealand

Latanie klasą ekonomiczną nie musi być tragedią. W przypadku linii Air New Zealand pasażerowie na trasach długodystansowych w klasie ekonomicznej mogą liczyć na duży limit bagażu, przestronne miejsca do siedzenia i światowej klasy opcje posiłków.

12. Najlepsza klasa biznesowa – Qatar Airways

Dzięki klasie biznesowej „QSuite Qatar Airlines stał się zdecydowanym faworytem wśród osób podróżujących służbowo, zwłaszcza tych, którzy podróżują między USA a Europą i Azją. Do wyboru podróżni mają apartamenty jednoosobowe i siedzenia, które można przekształcić w podwójne łóżka lub nawet sale konferencyjne, a przesuwane drzwi między apartamentami zapewniają prywatność. Dodatkowo obsługa jest przyjazna, a opcje posiłków są na najwyższym poziomie.

13. Linia lotnicza 2021 roku – Qatar Airways

Uznana za doskonałość we wszystkich dziedzinach, linia lotnicza roku 2021 to Qatar Airways. Przewoźnik został uznany przez sędziów za światowego lidera pod względem bezpieczeństwa, protokołów COVID-19 i ogólnego wrażenia klientów. Szczególnie wysoko oceniane są opcje cateringowe i klasa biznesowa. W ostatnich latach linia ta wprowadziła na rynek wiele nowych samolotów i intensywnie zainwestowała w modernizację starszych samolotów. Sędziowie określają Qatar Airways jako „złoty standard”.

Zaginione skarby których szuka cały świat

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię