Lew – charakterystyka znaku zodiaku

Lwy uwielbiają znajdować się w centrum uwagi, wprost kochają, kiedy wszystkie oczy w towarzystwie zwrócone są właśnie na nich – wtedy czują się w swoim żywiole.

Lew pragnie być podziwiany, zawsze się popisuje, jest entuzjastycznie nastawiony do życia, zabiega uwagę wszędzie tam gdzie się znajduje. Najgorsze dla Lwa jest nie otrzymać upragnionego uwielbienia – jest to dla niego nie do zniesienia; wówczas Lwy stają się opryskliwe, krytykują wszystko i wszystkich, zazdrość widać w nich wręcz z kilometra. Zazwyczaj jednak Lew jest zadowolony z samego siebie.

Osoby urodzone pod znakiem Lwa są pełne energii, lubią być aktywne w wielu sferach życia – fizycznej, towarzyskiej i kulturalnej; niczym magnes przyciągają do siebie ludzi. Ich poczucie humoru jest powszechnie znane w towarzystwie, zawsze mają w zanadrzu jakąś ciekawą historyjkę, która można sprzedać znajomym.

Urok osobisty Lwów sprawia, że wprawiają w oszołomienie płeć przeciwną. Sympatyczną cechą Lwa jest zamiłowanie do obdarowywania innych prezentami, nie waha się on przeznaczyć na podarunki nawet pokaźnej sumy, sprawia przez to wiele przyjemności rodzinie i przyjaciołom.

Lwy raczej nie odmawiają pożyczenia pieniędzy – po warunkiem, że potrzebne są komuś na istotny cel, Lwy nie lubią marnotrawstwa.

Lew to osoba szczera i prostolinijna, zdolna do szybkiego wybaczania drobnych przewinień, jednocześnie jednak, lew stawia przy tym siebie w roli wspaniałomyślnego i łaskawego wybaczającego. Lwy często nie dostrzegają, że swoim zachowaniem wzbudzają u ludzi niechęć i zawiść. Czasami doświadczają okresowych stanów depresji lub złego samopoczucia, które jednak dość szybko zwalczają. Lew zdecydowanie nie jest przykładem rozładowywania negatywnych emocji na bliskich.

 

Kiedy dozna prawdziwego załamania nerwowego – łagodzi je dowcipem; zamiast wyżywać się na innych ludziach, lew woli ponarzekać sam do siebie i postarać się rozwiązać problemy.

Lwy są pełne godności i osobistej dumy, mają głęboko zakorzenione poczucie honoru, nigdy nie łamią danego słowa. Odznaczają się szczególnie silną osobowością, zawsze chodzą z wysoko uniesionym czołem, nie znoszą korzyć się przed kimś, to Lwom nalezą się pokłony.

Z reguły Lew jest powszechnie szanowany i doceniany przez otoczenie, wielu ma go za wartościowa osobę. Większość osób urodzonych pod znakiem Lwa ma skłonności do egocentryzmu – Lwy często nie zwracają uwagi na potrzeby innych ludzi i otoczenia; dotyczy to również kwestii duchowych.

Lew jest powierzchowny, nie przywiązuje uwagi do rozwoju duchowości. Jeśli coś nie pójdzie po myśli Lwa jest on skłonny do dramatyzowania, pragnie, aby wszyscy dokoła uważali go za najważniejszego członka towarzystwa. Aby udowodnić swoją wyższość angażuje się w każde przedsięwzięcie.

Zalety: pewność siebie, ambicja, lojalność, optymistyczny, zdolności organizacyjne, umiejętność przewodzenia ludziom.

Wady: apodyktyczność, egoizm, pretensjonalność, upartość, melodramatyczność, próżność.

Nazwa łacińska: Leo.

Kolejność w zodiaku: piąty.

Żywioł astrologiczny: ogień.

Jakość astrologiczna: stała.

Planeta/ciało niebieskie rządzące: Słońce.

Szczęśliwe kolory: żółty, pomarańczowy, złoty.

Szczęśliwe kamienie: diament, rubin, bursztyn, chryzolit.

Szczęśliwe rośliny: cedr, słonecznik, wawrzyn.

Szczęśliwe zapachy: lawenda, róża, heliotrop.

Szczęśliwe metale: złoto.

Przyjazne kraje: Francja, Włochy, Czechy, Turcja.

Miłość

Lew ma ognisty charakter, co sprawia, że nie śpieszy się z ustatkowaniem. dużo bardziej woli koncentrować się na przyjemnościach – podróżach, spotkaniach z wartościowymi ludźmi, imprezach. Ustatkowanie, małżeństwo i rodzina są odkładane na później, w pierwszej kolejności lew chce korzystać z życia. Wyjątkiem od tej zasady może być sytuacja, w której Lew spotka kogoś nadzwyczajnie wyjątkowego, z kim od razu zapragnie spędzić życie – tylko wyjątkowa osoba, może skłonić lwa do szybkiego ustatkowania się.

Lwy z natury są bardzo kochliwe, łatwo można je zauroczyć – szczególnie jeżeli usłyszą dobraną wiązankę komplementów pod swoim adresem. Druga strona Lwa pokazuje niestety, że wystarczy mały zgrzyt i Lew potrafi się wycofać – nie lubi bowiem związku, w którym musi mierzyć się z trudnościami.; w tej jednej sytuacji zachowuje się raczej jak płochliwa zwierzyna niż król zwierząt.

Świetnie zgrana para: Baran, Lew, Strzelec.

Interesujący związek: Bliźnięta, Waga.

Przeciętny, choć dobrze rokujący związek: Byk, Rak, Skorpion, Koziorożec, Wodnik, Ryby.

Odradzany związek: Panna.

 

Przyjaźń

Lew z uwagą dobiera sobie przyjaciółna jego uznanie i szacunek trzeba sobie zapracować. Aby zwrócić na siebie uwagę Lwa trzeba wykazać się swoimi zaletami. Lwy uwielbiają przebywać w towarzystwie, otacza je grono wielbicieli. Lew lubi rozmawiać, pod warunkiem, że na liście tematów nie ma jego osoby, zdarza mu się organizować wystawne przyjęcia – jest dobrym organizatorem.

Lwy lubią okazywać pomoc czym mogą zaskarbić sobie uznanie osób, którym pomagają. Nie wiedzą one jednak, że Lew nie pomaga z dobroci serca lecz jest to dla niego kwestia honoru. Lwy czują się wyższe niż inni, lubią pokazywać na co je stać. Okazanie wielkiej wdzięczności za pomoc Lwa może zwrócić jego uwagę – to istotne podpowiedź. Lwy lubią także udzielać dobrych rad – pod żadnym pozorem nie można im ich przerywać, tylko z cierpliwością wysłuchać.

Finanse

Lwy lubią ciężko pracować, nigdy jednak praca nie pochłonie ich na tyle, aby nie mogły cieszyć się majątkiem wydawanie pieniędzy to jedne z ich ulubionych zajęć. Poprzez otaczanie się dobrami materialnymi zdobywają piękne, godne podziwu rzeczy ale czynią to głównie po to aby okazać wszystkim swoją wyższość. Mają wyrafinowany gust, z reguły wybierają najlepsze produkty, nie zadawalają się akcją promocyjną w sieciówkach, zdecydowanie wolą wartościowsze rzeczy. Są z natury ekscentryczne, lubią korzystać z uroków życia. Nie skąpią pieniędzy na rozrywki i zachcianki.

Podczas robienia zakupów nie ograniczają się do najpotrzebniejszych rzeczy, kupują to co wpadnie im w oko- nawet jeśli faktycznie jest im zbędne. Podczas zakupów często kierują się myślą, czy daną rzeczą będą mogli zaimponować znajomym – jeśli tak, produkt raczej wyląduje w koszyku zakupowym. Lwom nie łatwo przychodzi rezygnacja z wydawania pieniędzy, uwielbiają żyć na określonym, wysokim poziomie, nie potrafią zaciskać pasa – jeżeli mają do dyspozycji niewiele środków, prawdopodobne jest, że wydadzą wszystko.

Lew uwielbia markowe ubrania i gadżety, nigdy nie przyzna się, że kupił je taniej, chwali się realną wartością rzeczy. W trudnościach finansowych lew nie pozwoli sobie na obniżenie standardów, będzie pracował więcej i ciężej byleby tylko utrzymać status.

Praca

Lwy są z natury kierownicze – są urodzonymi liderami, inspirują do wytrwałej i solidnej pracy. Świetnie sprawdzają się na stanowiskach kierowniczych oraz w prowadzeniu własnego biznesu. świetnie radzą sobie w trudnych sytuacjach, nie są im straszne nawet najtrudniejsze projekty i zadania. Nie poddają się łatwo, zawsze znajda coś, czym można zmotywować siebie i innych.

Wrodzona ambicja i pragnienie udowodnienia innym swej wartości, sprawiają, że Lwy stać na dokonanie wielkich rzeczy i pokonanie znacznych przeciwności. Będą pracować od rana do wieczora byleby tylko zrealizować swoje plany. Każdy sukces zawodowy jest dla Lwa wielkim dowartościowaniem.

Przywódcza natura Lwa może mu dostarczyć sporo poważnych wrogów. Lwy nie znoszą kiedy ktoś się z nimi nie zgadza lub się im sprzeciwia – nawet jeśli ma rację. Lew bez wahania ukaże taką osobę – zdegraduje, obetnie premię a nawet zwolni. Lwy często narażają się na nieprzychylność ze strony pracowników – upajanie się władzą często je gubi.

Lew sprosta każdemu zajęciu byleby tylko zapewniło mu życie na odpowiednim poziomie, nie boi się żadnej pracy. Korzyści i opłacalność – tym kieruje się podejmując każde zajęcie. Oprócz zawodów związanych z zarządzaniem ludźmi, Lew świetnie sprawdzi się tam, gdzie będzie w centrum uwagi – np. jako aktor czy prezenter.

Najlepsze zawody: nauczyciel, aktor, wizażysta, projektant mody, wykonawca, artysta, demonstrator, gwiazda, urzędnik na wyższym stanowisku, kierownik, dyrektor.

Dom i rodzina

Lew jest entuzjastyczny i rozrywkowy, czas z rodziną uwielbia spędzać na przyjemnościach, wśród których jest jak dziecko czym zachwyca swojego partnera. Lew wprowadza do domu pozytywną atmosferę, jego dzieci dzięki niemu maja okazje do wszechstronnego rozwoju i zabawy. Lwy są opiekuńcze i nigdy nie pozwolą aby ich bliskim stała się krzywda, nigdy się jednak w pełni nie poświęcą życiu rodzinnemu. O wiele ważniejsza od rodziny zawsze będzie praca zawodowa. Niektórym Lwom trzeba przyznać, że z całych sił starają się łączyć życie rodzinne z pracą zawodową – nie zawsze jednak wychodzi to w sposób zadowalający.

Lwy są skore do kłótni – jak każdy człowiek o silnej osobowości. Są bardzo emocjonalne, łatwo wyprowadzić je z równowagi. Partner i dzieci Lwa powinny się nauczyć z nim żyć i odpowiednio reagować na te stany emocjonalne. Kluczem jest wypracowanie przez domowników odpowiedniego podejścia do Lwa.

Dom Lwa jest pełen kosztowności. Lwy uwielbiają gustowne obrazy i rzeźby -najlepiej znanych i cenionych artystów. Chętnie wyposażają się w nowoczesne technologie – zwłaszcza te, z najwyższej półki.

Dom Lwa ma wprawiać w zachwyt i budzić podziw. Lwy są także królami dobrej organizacji, jako że dom ma zachwycać – nie ma miejsca na chaos i bałagan.

 

Zdrowie, ożywianie, aktywność fizyczna

Lew jest z natury bardzo silny – często zdarza się jednak, że przecenia swoje możliwości. Miewa skłonności do brania na siebie zbyt wielu zadań lub zadań, które go przerastają. Na dodatek – nigdy nie zgodzi się na otrzymanie pomocy, do końca będzie twierdził, że wszystko musi zrobić sam – uważa się, za najlepszego w każdej dziedzinie. Takie postępowanie odbija się na zdrowiu Lwa, często jest osłabiony i przepracowany.

Lwy mają zwiększone ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową i nadciśnienie tętnicze. Mogą tego uniknąć pod warunkiem dbania o zdrowy styl życia – muszą zrezygnować z papierosów, alkoholu i tłustych potraw. Zamiast tego powinny dbać o aktywność fizyczną.

Lwy powinny alkoholu unikać również ze względu na słabą głowę, zwykle jako pierwszy ląduje pod stołem. Pijackie wygłupy mogą dla Lwa stanowić zagrożenie zdrowia i życia. Drugi dzień po picu dla Lwów jest bardzo dotkliwy.

Atutem osób urodzonych pod znakiem Lwa jest talent kulinarny, gotują całkiem nieźle, choć nie lubią tracić w kuchni czasu – mają do zrobienia wiele ciekawszych rzeczy. Lew chętnie je na mieście, chyba, że uda mu się znaleźć dobrze gotującego partnera. Uwielbia potrawy z kuchni orientalnej, do których ciągnie go tajemnicza siła, nie przejdzie obok kuchni chińskiej, czy hinduskiej.

Upartość Lwa może być korzystnym atutem w sferze aktywności fizycznej. Jeżeli uzna trening za ważny nie podda się i będzie przykładał do zaplanowanego treningu. Wszystko jednak do momentu, w którym osiągnie cel. Dla Lwów odpowiednia jest każda dyscyplina sportowa, uwielbiają sporty indywidualne i wzajemną rywalizację, świetnie realizują się również jako kapitan drużyny.

Dzieciństwo i szkoła

Młode Lwy są bardzo śmiałe i odważne, zawsze okazują się wiernymi przyjaciółmi. Są bardzo żywiołowe i musza się porządnie wyszaleć aby rozładować pokłady drzemiącej w nich energii. Wzorują się autorytetach, którymi często są dla nich rodzice. Często bywają złośliwe i uparte, niezwłocznie uzewnętrzniają swoje niezadowolenie. Są bardzo gadatliwe oraz zawzięte w wykonywanych czynnościach.

W szkole Lwy lubią prezentować wszystkim swoją wiedzę i umiejętności – uwielbiają być podziwiane przez nauczycieli i rówieśników. Pochwały i nagrody są dla nich najlepszą motywacją do osiągania sukcesów. W zabawie z rówieśnikami mają bujna wyobraźnię, uwielbiają się przebierać i odgrywać różne postacie

Zobacz także: Jak przestać przejmować się tym, co mówią o nas inni?

Sławni ludzie spod znaku Lwa

Madonna, Whitney Houston, Robert Lewandowski, Kuba Wojewódzki, Achille-Claude Debussy, Roman Polański, Erwin Rudolf Josef Alexander Schrödinger,Hans Christian Ørsted, Katarzyna Anna Smutniak, Cecil Blount DeMille, Liam Paris Howlett, Ewa Farna, Mata Hari, Emily Jane Brontë, Amelia Mary Earhart, Nikolaj Coster-Waldau, Robert De Niro, Jennifer Lopez, Marta Żmuda Trzebiatowska, Sandra Bullock, Arnold Schwarzenegger, David Duchovny, Gillian Anderson, Kevin Spacey, Gene Kelly, Jason Statham, Napoléon Bonaparte, Jan III Sobieski, Fidel Castro, Benito Mussolini, Barack Obama, Bill Clinton, François Hollande, Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro.

Horoskop na 2022 rok dla wszystkich znaków zodiaku

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię