Wodnik – charakterystyka znaku zodiaku

Wodnik jest jednym z największych wizjonerów spośród wszystkich znaków zodiaku.

Swoimi myślami nieustannie daleko wybiega w przyszłość, nie obawia się odkrywać nowych rzeczy, z chęcią zanurza się w badanie wszechświata – pragnie poznać przy tym jak najwięcej spośród jego tajemnic. Osobowość Wodnika sprawia, że istnieje duża szansa, że to mu się wszystko uda.

Wolność jest jedną z najważniejszą cech w życiu Wodników, to właśnie ona dodaje im energii i sprawia, że naprawdę żyją. Wodniki nie znoszą rutyny i przeciętnych rozwiązań, zawsze poszukują nowej drogi, sposobu innego niż dotychczas znane. Interesują się nietypowymi, niebanalnymi i dotąd niesprawdzonymi rzeczami i rozwiązaniami, które będą mogły zgłębiać we własnym zakresie, nie będąc przy tym przez nikogo zmuszane.

Wodniki są ekscentryczne i otwarcie się do tego przyznają, są nawet z tego dumne. Unikalny sposób bycia Wodnika wielu ludziom z jego otoczenia wydaje się dziwny i niezrozumiały, pozbawiony sensu – jednak dla Wodnika sens istnieje we wszystkim co robi. Niekonwencjonalny tryb bycia dostarcza mu ogromnej satysfakcji, kilka zdziwionych min dostrzeżonych po drodze może go tylko rozbawić.

 

Bardzo ważną rolę w życiu Wodnika spełniają także nowoczesne technologie. Osoby urodzone w tym znaku wręcz intuicyjnie rozumieją działanie wszystkich nowinek technicznych, bez problemu potrafią je opanować. Szybko adoptują je do swojego życia, wykorzystując je na co dzień także w pracy. Robią to zdecydowanie szybciej od pozostałych, czym przyciągają uwagę otoczenia.

Wszystko co nowe i mało jeszcze znane jest dla Wodnika czymś wspaniałym i ciekawym – właśnie dlatego jako pierwszy chce to poznać. Obok nowych technologii wysoko w hierarchii wartości Wodnika stoi wiedza, którą uważa za wartość samą w sobie, niewiele jest tematów, które nie zainteresowałyby osoby spod tego znaku. Dla Wodników nie ma zamkniętych dróg, wszechstronna wiedza pozawala im wykonywać z takim samym pozytywnym efektem każdy zawód. Potrafią szybko przystosować się do nowego otoczenia i nowych okoliczności, ich reakcje są wręcz błyskawiczne. Cechują się otwartym umysłem, nie grozi im konserwatyzm i stereotypowe myślenie.

Wodnik jest człowiekiem pełnym paradoksów – z jednej strony jest ciepły i kochający, z drugiej wydaje się chłodny i zdystansowany. Swoim nastawieniem i zachowaniem może zaskoczyć nawet najbliższych, wielu tak naprawdę nie wie, czego można po nim się spodziewać.

Powszechnie znana jest otwartość Wodnika na ludzi, jest bardzo towarzyski i sympatyczny. Ceni sobie szczególnie interesujących inteligentnych ludzi, z którymi uwielbia spędzać czas na dyskusjach. Można jednak dostrzec, że trzyma się na dystans, nie angażuje się emocjonalnie. Nie chce zbyt bardzo ubezwłasnowolnić się pod wpływem miłości lub przyjaźni.

Otoczeniu Wodnika znane jest jego tolerancyjne podejście do wielu spraw oraz otwartość na nowe idee. Ludzie dobrze czują się w jego towarzystwie, chętnie zapraszają go na wspólne spotkania i wyjazdy.

Wodnik potrafi dostrzec cenną wartość w każdym człowieku, nawet w tym, który z pozoru jest złym lub prymitywnym. Jest przekonany, że każdy ma prawo żyć według swoich własnych zasad – nie będzie nikogo otwarcie krytykował, choćby ten był najgłupszym człowiekiem na świecie – prędzej uzna, że nawet od głupca można się czegoś nauczyć, nawet on wysłucha co ma się do powiedzenia.

Wodnik ma również tendencję do izolowania się od otoczenia, wprawdzie lubi towarzystwo innych ludzi, jednak samotność także wydaje mu się atrakcyjna. Nie miałby nic przeciwko, żeby zamieszkać na bezludnej wyspie. Możliwości zgłębiania tajemnic, poszerzania wiedzy i idei, poznawania i tworzenia wynalazków sprawiają, że Wodnik łatwo zapomni o świecie i innych ludziach.

Wodnik nie identyfikuje się z jedną grupą ludzi, jednocześnie odrzucając drugą – posiada globalną świadomość, patrzy na ludzi jako na ogół ludzkości. Jest obywatelem świata, stanowczo sprzeciwia się wszelkim przejawom niesprawiedliwości i dyskryminacji. Uważa, że każdy człowiek ma dokładnie takie sama prawa, nikt nikogo nie powinien ograniczać.

Czasami trudno przychodzi Wodnikowi zaakceptowanie ogólnie przyjętych norm i zasad – np. prawnych, choć na ogół łatwo przychodzi mu dostosować się do nowych warunków i błyskawicznie reagować na zmieniające się otoczenie. Nie lubi ograniczeń – ten aspekt zawsze sprawia mu trudność.

 

Zalety: kreatywność, ekscentryczność, niezależność, wierność, obiektywizm, ciekawość, dalekowzroczność, indywidualizm.

Wady: niecierpliwość, sarkastyczność, upartość, nieumiejętność okazywania uczuć, nieprzystosowanie do zasad i wartości, zadufanie w sobie, niepraktyczność.

Nazwa łacińska: Aquarius.

Kolejność w zodiaku: jedenasty.

Żywioł astrologiczny: powietrze.

Jakość astrologiczna: stała.

Planeta rządząca: Saturn, Uran.

Szczęśliwe kolory: błękitny, turkusowy, fioletowy, ciemnoszary, czarny.

Szczęśliwe kamienie: ametyst, nefryt, akwamaryn, szafir, czarna perła, karneol.

Szczęśliwe rośliny: przebiśnieg, jarzębina, mandragora.

Szczęśliwe zapachy: wrzos, rozmaryn, mimoza, mirt.

Szczęśliwe metale: aluminium, uran.

Przyjazne kraje: Polska, Rosja, Chorwacja.

Miłość

Wodnik jest w miłości nieco zakłopotany. Z jednej strony jego pragnieniem jest odnalezienie bratniej duszy, z drugiej strony czuje się najlepiej we własnym towarzystwie. Tak naprawdę ludzie nie są mu potrzebni do tego, aby spędzać życie w fascynujący sposób. Pragnie kogoś poznać, jednak gdy to mu się udaje – szybko znajduje powód do zakończenia znajomości. Ma przecież do zrobienia tyle wspaniałych rzeczy. Małżeństwo traktuje jako jedno wielkie ograniczenie.

Wraz z wiekiem Wodnik zmienia nastawienie, przestaje uciekać. Zmienia również swoje podejście do miłości, wówczas odnajduje idealnego dla siebie partnera i zaczyna budować trwały związek. Wodnik poszukuje ktoś nietuzinkowego, wygląd zewnętrzny nie jest dla niego najważniejszy, choć zwraca na niego uwagę; najważniejsze jest jednak aby jego partner wyróżniał się z tłumu. Istotne znaczenie ma również odpowiednio wysoki poziom intelektualny.

To co należy podkreślić, to fakt, że Wodnik w miłości zawsze jest szczery, wierny i pozytywnie nastawiony – kiedy już prawdziwie pokocha, zawsze ma dobre intencje. Nigdy nie dopuści się zdrady. Dla Wodnika seks nie stanowi najważniejszego składnika związku.

Najważniejsze są wspólne ideały, pasje, dążenia i porozumienie dusz. Wodnik traktuje seks jako jeden z wielu sposobów na wyrażenie głębokiej więzi, która łączy go z ukochana osobą. Nie jest to zdecydowanie osobą z wielkim ognistym temperamentem w sypialni.

Świetnie zgrana para: Bliźnięta, Waga, Strzelec, Wodnik.

Interesujący związek: Baran.

Przeciętny, choć dobrze rokujący związek: Byk, Lew, Skorpion, Koziorożec, Ryby.

Odradzany związek: Rak, Panna.

Przyjaźń

Wodnik lubi towarzystwo innych, interesujących ludzi. Czuje się dobrze, kiedy tworzy przyjaźnie wraz z grupą ludzi, nie zaś z pojedynczymi osobami. Stara się przy tym stworzyć idealną grupę, w której każdy będzie się czuł tak samo ważny. W przyjaźni poszukuje bliskości, oddania i solidarności. Często sam podejmuje się wyzwania stworzenia grupy przyjaciół funkcjonującej na zasadzie wspólnoty, której przyświecają pewne idee.

Dla wodnika fundamentalne znaczenie ma wolność, przyjaźń nie może jej ograniczać. Nie lubi zobowiązań dlatego wszystkich w swojej grupie traktuje jednakowo, czasami trudno się zorientować w tym, kto dla wodnika jest prawdziwym przyjacielem.

Partner życiowy Wodnika często bywa zazdrosny o jego przyjaciół – wynika to z faktu, że jednakowe traktowanie sprowadza partnera na równi z przyjaciółmi. W towarzystwie Wodnik wyróżnia się niebanalnymi pomysłami, które czasami mogą przerażać. Jest wyrozumiały, nie potrafi jednak wybaczyć zdrady. Nie skrywa długo urazy, mówi bezpośrednio co leży mu na sercu.

 

Finanse

Wodnik ma dość nietypowe podejście do kwestii finansowych – lubi pieniądze i pragnie żyć w dostatku, jednocześnie jednak nie znajduje przyjemności w gromadzeniu dóbr materialnych.

Do szczęścia wystarczy mu kilka nowoczesnych gadżetów i poczucie finansowego bezpieczeństwa. Jego cele życiowe nie oscylują wokół tworzenia majątku, woli koncentrować się na filozofii i duchowych rozważaniach. Zdarza się jednak, że Wodnik jest finansowym geniuszem, posiada bowiem analityczny umysł i potrafi zarobić naprawdę dużo pieniędzy. Traktuje jednak pieniądze jako narzędzie do osiągania ważnych celów.

Wodnik jest urodzonym szczęściarzem, bez większego wysiłku wpada na dobre pomysłu. Podczas spaceru po lesie może wpaść na świetny pomysł na biznes. Większość z jego pomysłów okazuje się dochodowa.

Przed realizacją życiowych celów nie powstrzyma Wodnika brak pieniędzy. Zwykle dąży on do rzeczy, które nie wymagają większych nakładów. Ma talent do znajdywania okazji – niby nie jest za bogaty a na wszystko starcza. Wprawia tym niektórych w niemałe zdziwienie, wydaje się bowiem, że Wodnik zarabia pieniądze w sposób magiczny.

Praca

Wodnik najlepiej czuje się wtedy, kiedy wykonuje wolny zawód. Nie wytrzyma zbyt długo sformalizowanego trybu pracy w korporacji – wykończyłoby go to szybciej niż najsilniejsza trucizna. Wodniki muszą mieć swobodę działania – tylko wtedy rozwijają skrzydła i realizują się zawodowo. Wodnik męczy się pracując dla kogoś, praca na etacie nie jest z tego względu dobrym dla niego rozwiązaniem, choć jest on cennym nabytkiem da firmy (m.in ze względu na swoją wszechstronność).

Tylko praca, która niesie w sobie jakąś oryginalność, każdego dnia dostarcza wyzwań i odmienności będzie go satysfakcjonowała – wówczas nawet w najbardziej skostniałej korporacji świetnie się odnajdzie. Spokojna praca polegająca codziennie na tych samych czynnościach, w biurze lub przy taśmie produkcyjnej wpędziłaby Wodnika w depresję.

Wodnik świetnie radzi sobie z komputerami i nowoczesnymi technologiami, jego zamiłowanie do nich w połączeniu z analityczną naturą sprawia, że jest wręcz stworzony do obsługi różnego rodzaju urządzeń. Bez większego trudu dokona drobnych napraw bez specjalistycznej wiedzy lub wyszuka błędy w oprogramowaniu. Świetnie odnajduje się w obsłudze różnych aplikacji – szybko się uczy. Przy odrobinie cierpliwości ma potencjał aby stać się wybitnym specjalistą w używaniu większości programów komputerowych.

Osoby spod znaku Wodnika chętnie będą się utrzymywały z pisania lub nauczania – najlepiej jako freelancer. Praktycznie żaden zawód nie jest dla nich niedostępny – może on robić wszystko. W pracy umożliwiającej mu obsługę nowoczesnych urządzeń i oprogramowania odnajdzie się jak ryba w wodzie.

Najlepsze zawody: elektryk, informatyk, inżynier, astrolog, pilot, wynalazca, mechanik, socjolog, doradca, konsultant, polityk, analityk, ekonomista, producent, technik.

Dom i rodzina

Wodnik ma niekonwencjonalne podejście do życia rodzinnego, najbardziej ceni sobie niezależność i wolność, męczy się w domu pełnym ludzi, kiedy nie możne znaleźć choćby odrobiny samotności.

Mieszkanie wraz z liczną rodziną wpędza Wodnika w nerwowość, sprawia, że nie może on znaleźć sobie miejsca. Chętnie będzie często znikał na długich spacerach, lub pozostawał dłużej w pracy. Wodniki mają również trudność w pojmowaniu autorytetów i dyscypliny. Są świetnymi rodzicami z punktu widzenia wychowawczego, świetnie radzą sobie z dziećmi cechującymi się dużą inteligencją. Mogą wówczas całe dnie spędzać na zabawie wymyślając coraz to nowe rozrywki wspomagające dziecko w intelektualnym rozwoju.

Wodnik ma często głowę pełną pomysłów i własnych marzeń, często nie dostrzega problemów we własnej rodzinie – starcza mu zresztą na nią niezbyt wiele czasu. Często trzeba go zmuszać do wykonywania domowych obowiązków, sam z siebie raczej nie zauważy śmieci do wyniesienie czy naczyń do pozmywania.

Wodnik daleki jest od harmonii i poukładania, często zdarza mu się odkładać rzeczy tam, gdzie nie powinny się znaleźć, świetnie odnajduje się w swoim małym nieporządku, który tworzy. W domu Wodnika obowiązkowo znaleźć się musi miejsce dla nowych technologii – sprzętu RTV i AGD wykorzystujący najnowsze rozwiązania technologiczne oraz różnego rodzaju elektroniczne gadżety. Wodniki cenią sobie również nowoczesny design wnętrz.

Zdrowie, odżywianie, aktywność fizyczna

Wodnik prowadzi nieco chaotyczny tryb życia, ma wiele pomysłów pośród, których często sam się miota chcąc wszystkie doprowadzić do końca. Nie opuszcza go intelektualne napięcie, ciągle ma zbyt dużo rzeczy do przemyślenia i pomysłów do zrealizowania.

Brak wyciszenia i odprężenia skutkować będzie rosnącym napięciem nerwowym i nasilającym się stresem. Wodnik powinien odnaleźć sposób na uspokojenie myśli i wyciszenie, inaczej może mieć problemy neurologiczne. Świetnym rozwiązaniem będzie medytacja oraz inne techniki relaksacyjne. Szczęśliwy i spełniony Wodnik będzie żyć długo i cieszył się raczej dobrym zdrowiem. Ma niespożyte siły do realizacjo swoich pomysłów, ciągle jest w ruchu.

 

Najsłabszym punktem organizmu Wodnika jest układ kostny, na który powinien zwrócić szczególna uwagę. Jego nietuzinkowe pomysły często mogą kończyć się zwichnięciami a nawet złamaniami.

W kwestii jedzenia, Wodnik nie jest zbyt wybredny i wymagający – może zjeść właściwie wszystko. Największą przyjemność sprawiają mu posiłki egzotyczne i nietypowe dania. Już sama świadomość, że niewielu ludzi zjada podobne rzeczy będzie dostarczać mu zadowolenia.

Chętnie będzie podążał w kierunku narodowych kuchni z najdalszych zakątków świata – kuchnia jego własnej ojczyzny jest dla niego zbyt pospolita. Wodnik może okazać się świetnym kucharzem lub osobą niepotrafiącą zagotować wody na herbatę – w kwestiach kulinarnych nie ma tu reguły.

Przeważnie Wodniki opierają się modnym dietom, chyba że te, całkowicie je zachwycą. Nie są również fanami czysto zdrowej żywności, chyba, że z nutką czekolady i pizzy. Ekscentryczny styl życia przedkłada się w zupełności na nietuzinkowy sposób odżywiania – nie może być nudno i zwyczajnie.

Aktywność fizyczna nie jest u Wodników zbyt ważna – nie lubią się męczyć ani śpieszyć; wolą spacer od biegania, jeżeli są w ruchu to zazwyczaj jest to związane z realizacja ich planów i projektów.

Dzieciństwo i szkoła

Młody Wodnik to prawdziwy indywidualista robiący wszystko wbrew otoczeniu, szybko się nudzi, uwielbia wyzwania i nowe doświadczenia. Dzieci urodzone w tym znaku są bardzo kreatywne, chętnie poznają świat i swoje otoczenia. Trudno im podporządkować się zasadom, mają trudność w wyrażaniu bliskości – raczej nie mają ochoty na „przytulaska”. Chętniej nawiązują kontakty ze starszymi dziećmi niż z własnymi rówieśnikami. Nie lubią ciągłej opieki.

W szkole Wodniki wyróżniają się racjonalnym myśleniem, są bardzo bystrzy i błyskotliwi. Szybko zapamiętują, z taką sama łatwości jednak zapominają. uwielbiają zabawy wymagające myślenia oraz gry komputerowe, które są dla nich prawdziwym rajem. Przeważnie nie maja większych problemów z nauką.

Sławni ludzie spod znaku Wodnika

Bob Marley, Oprah Winfrey, Tadeusz Kościuszko, Justin Timberlake, Władimir Siemionowicz Wysocki, Adeline Virginia Woolf, Michael Jordan, Galileusz, Anna Pawłowa, Doda, Édouard Manet, Sidonie-Gabrielle Colette, Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, Karol Darwin, Bolesław Leśmian, Shakira, Konstanty Ildefons Gałczyński, Juliusz Gabriel Verne, Krzysztof Kamil Baczyński, Czesław Niemen, Boris Leonidowicz Pasternak, Wolfgang Amadeusz Mozart, Mariusz Pudzianowski, Martin Schmitt, Federico Fellini, Alicia Keys, Mikołaj Kopernik, Mikołaj Rej, Piotr Skarga, James Joyce, Ayn Rand, Artur Rubinstein, Cristiano Ronaldo, James Dean, Vanessa Redgrave, Joe Pesci, Chris Rock, Richard Dean Anderson, Kalina Jędrusik, Jennifer Aniston, Abraham Lincoln, Franklin Delano Roosevelt, Ronald Wilson Reagan, Jakub I Zdobywca, Kim Dzong Il, Grzegorz Schetyna.

Wodnik – Horoskop na 2022

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię